Dlaczego warto zadbać o zabezpieczenie płatności? 

Dlaczego warto zadbać o zabezpieczenie płatności? 

Za wykonaną usługę należy się zapłata – to kwestia w teorii oczywista. Jednak czasem zdarza się, że nie dochodzi do skutku. Z tego względu warto dbać o zabezpieczenie płatności za wczasu. Jak można to zrobić? Sposobów jest kilka. Jedną z możliwości jest nowoczesna platforma do zabezpieczania transakcji. Jak działa Sharelock i dlaczego zabezpieczenie płatności jest tak ważne? 

Zabezpieczenie zapłaty a umowa

Każdy, kto chociaż raz był zleceniodawcą, lub zleceniobiorcą, wie, jak ważna jest umowa. Usługi najczęściej świadczone są na podstawie umowy zlecenie, lub też o dzieło. Nie ma jednak przeciwwskazań, aby zamawiający i wykonawca zwarli innego rodzaju zobowiązanie – np. umowę o roboty budowlane, umowę dostawy, lub też analogiczny kontrakt. Rodzaj umowy zależy oczywiście od rodzaju danego zobowiązania i jego charakteru. Nie da się jednak zaprzeczyć, że kluczowym i najważniejszym zabezpieczeniem każdej ze stron transakcji jest umowa pisemna. Na jej podstawie obie strony mogą dochodzić swoich praw. 

Jednak umowa pisemna, choć egzekwuje zapłatę za wykonaną usługę (oraz zobowiązuje do jej wykonania), to nie jest zabezpieczeniem, które sprawi, że pieniądze na pewno od razu trafią na nasze konto. Może się bowiem okazać, że kontrahent zwleka z zapłatą. Jak zabezpieczyć się przed taką sytuacją?

Sharelock – skuteczne zabezpieczenie płatności 

Powyższy problem rozwiązuje nowoczesna platforma Sharelock, która umożliwia zabezpieczenie transakcji, a także zabezpieczenie zaliczki. Jak działa? Wystarczy, że obie strony zalogują się do platformy za pomocą strony www, lub też aplikacji. Następnie platforma umożliwia nam stworzenie kontraktu, do którego zapraszamy kontrahenta. Kolejnym krokiem jest wykonanie przelewu, ale pieniądze nie trafiają od razu do wykonawcy. Sharelock zabezpiecza środki, które trafią do kontrahenta dopiero po wykonaniu usługi. Pamiętaj, że musisz potwierdzić pełne wykonanie zlecenia w aplikacji. To skuteczna metoda zabezpieczenia płatności, zarówno z perspektywy zleceniodawcy, jak i zleceniobiorcy.

Sharelock to rozwiązanie, które eliminuje niepewność w rozliczeniach. Dzięki tej platformie wykonawca usługi może mieć pewność, że otrzyma umówione wynagrodzenie. Z kolei zleceniodawca uzyskuje gwarancję, że zapłaci jedynie za faktycznie wykonaną usługę. Aplikacja jest zabezpieczeniem obietnicy, że umowa między kontrahentami zostanie zrealizowana terminowo i zgodnie z ustalonymi warunkami. Dzięki temu rozwiązaniu możesz zabezpieczyć się przed przestojami w zapłatach i utrzymać płynność finansową firmy. 

Dodaj komentarz