Jak założyć klub fitness?

Jak założyć klub fitness?

Można zaobserwować, że mniejsze kluby nadal cieszą się ogromną popularnością. Należy mieć świadomość, że nie jest w nich tłoczno. Ponadto są zdecydowanie tańsze w porównaniu do sieciówek. Klienci nie muszą również podpisywać umowy na rok. Oczywiście założenie klubu fitness będzie wymagało bardzo dużo pracy. Co dokładnie należy zrobić w tym celu?

Charakterystyka klubu fitness

Warto wiedzieć, że klub fitness w najprostszym możliwym ujęciu jest miejscem oferującym usługi z zakresu zajęć relaksacyjnych i sportowych. Rekomendowane jest, by w ofercie znajdowały się zróżnicowane zajęcia. Godny uwagi jest fakt, że niektóre kluby fitness oferują także masaże czy zabiegi upiększające. Osoby, które mają w planach otworzenie klubu fitness powinny poważnie pomyśleć o lokalizacji. Nie można zapomnieć o tym, by lokal spełniał właściwe wymagania. Musi bowiem posiadać zaplecze sanitarne.

Jakie są wstępne wymagania związane z prowadzeniem klubu fitness?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że klub fitness może obecnie prowadzić praktycznie każdy. Nie ma obowiązku posiadania określonych uprawnień. Nie będą także potrzebne pozwolenia. W przypadku zatrudniania instruktorów i trenerów fitness, powinni oni mieć właściwe doświadczenie, a także przygotowanie do prowadzenia poszczególnych zajęć.

Formy prowadzenia klubu fitness

Przedsiębiorca może prowadzić klub w dowolnie wybranej przez siebie formie. Wyjątkiem jest oczywiście spółka partnerska. Działalność gospodarczą należy zarejestrować w CEIDG lub w KRS.

Warto wiedzieć, że zdecydowanie najczęściej wybieraną formą prowadzenia firmy jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Przedsiębiorcom, którzy planują jednak działalność w znaczenie szerszym zakresie, zalecane jest wzięcie pod uwagę spółki osobowej lub kapitałowej.

Jaka jest najlepsza forma opodatkowania dla klubu fitness?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przedsiębiorca nie może opodatkować dochodów z omawianego klubu fitness w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Można zdecydować się na zasady ogólne lub metodę liniową.

Klub fitness opodatkowany podatkiem liniowym

Należy mieć świadomość, że stawka podatku liniowego wynosi 19%, nie ma znaczenia wysokość dochodów przedsiębiorcy. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że wspomniany rodzaj opodatkowania jest zdecydowanie bardziej korzystny dla przedsiębiorców osiągających wysokie dochody. Godny uwagi jest również fakt, że właściciele firm rozliczający się podatkiem liniowym nie mogą rozliczać się wspólnie z małżonkiem czy korzystać z ulg na dzieci

Dodaj komentarz