Na czym dokładnie polega MLM?

Na czym dokładnie polega MLM?

System MLM nazywany jest marketingiem sieciowym, ponieważ u jego podstaw leży idea budowania sieci dystrybucyjnej o oparciu o ideę twz. duplikacji, w której partner jest niezależnym przedstawicielem, każdy rozpoczyna swój biznes (czy też dodatkowe zajęcie) z tej samej pozycji oraz ma takie same warunki finansowe.

W rzeczywistości sprawdza się to w bardzo prosty sposób. Osoba zainteresowana dodatkowym dochodem (często wcale nie rezygnując z dotychczasowej pracy), dodatkowym zajęciem, czy też osoba, która szuka nowych możliwości biznesowych, rozpoczyna współpracę z firmą. Marketing wielopoziomowy ma to do siebie, że większości przypadków tak naprawdę wystarczą szczere chęci, aby zacząć zarabiać pieniądze. Nie potrzebujemy tutaj żadnej wiedzy, nikt nie wymaga od nas doświadczenia. Nie trzeba też mieć gotówki na start, gdyż z reguły na start wymagane jest jedynie opłacenie licencji i są to sprawy groszowe. Jest więc wokół nas bardzo wiele osób potencjalnie zainteresowanych taką ofertą współpracy. Marketing sieciowy pozwala bowiem osiągnąć niezależność finansową i zbudować stabilne źródło dochodów. Jest szansą, która pozwala osiągnąć bardzo wiele osobom, które nie mają doświadczenia w biznesie, ani mają pieniędzy na inwestycje i otworzenie własnej firmy.

Rozpoczynając współpracę z firmą MLM otrzymujemy za darmo całą potrzebną wiedzę i narzędzia. Jedyne co musimy zrobić jest stworzenie bazy kilku czy kilkunastu klientów, a następnie zbudowanie zespołu kilku partnerów. Naszym zadaniem jest zatem zaproponowanie kilku osobom dodatkowej pracy i dodatkowego dochodu. Jednocześnie naszą dodatkową pracą będzie to, aby mieć kilku klientów. I w zasadzie to wszystko. Warto zauważyć, że jeśli wybierzemy sobie dobrą firmę i właściwy produkt – wówczas jednorazowa praca może sprawić, że klientów będziemy mieć już zawsze lub przynajmniej bardzo długo (nie robiąc już potem zupełnie nic), ale o tym w innej części.

W praktyce nie jest to skomplikowane ponieważ większość ludzi szuka dodatkowych pieniędzy, najczęściej więc będą nam wdzięczni za informację o możliwości zarabiania w marketingu sieciowym. Należy im jednak rzetelnie wyjaśnić, co muszą zrobić, aby rozwinąć swój biznes. Każda nowa osoba również buduje swoją bazę kilku klientów oraz swój kilkuosobowy zespół partnerow.

Prawdopodobnie domyślasz się, że na początku nie będą to duże pieniądze. Solidne dochody przyjdą z czasem. W tym miejscu jednak najistotniejsze jest to, że dochody te będą potem rosły mimo, że Ty wcale nie będziesz więcej pracować. Przeciwnie, pracować będziemy coraz mniej a coraz większe wynagrodzenia będziemy otrzymywać z prowizji za tworzące się zespoły w naszej strukturze i coraz większą sprzedaż. Sekretem jest tutaj zasada, że my sprzedajemy mało (potrzebujemy kilku klientów), ale tworzą się zespoły, bardzo duże grupy ludzi, gdzie każdy sprzedaje mało, więc łączna sprzedaż i tak jest ogromna. Dzięki temu firma rozwija się i szybko osiąga ogromne obroty, a zyskami dzieli się z partnerami. I na tym każdy korzysta. Funkcjonuje to bowiem zupełnie tak samo jak rozpędzająca się lokomotywa.

Być może już w tym miejscu zauważyłeś, że wystarczy Ci kilka przeciętnych osób w zespole. Wystarczy pokazać im i wyjaśnić na tym to polega. Wówczas Twój biznes zacznie rozwijać się bez Twojego udziału, ponieważ osoby z Twojego zespołu również chcą zarabiać pieniądze, więc potem same z powodzeniem zrobią to samo co Ty! Jedyne co musisz zrobić to poświęć odrobinę czasu, aby zrozumieć jak tworzy się ten biznes, a potem pokazać to innym. To właśnie jest istota tej koncepcji. I co najważniejsze: to naprawdę działa!

Dla firm działających w taki właśnie sposób – oznacza to duże obroty i ogromne oszczędności. Nie muszą one płacić za reklamę w mediach, która jest niezwykle kosztowna. Sprawy logistyki i transportu są o wiele łatwiejsze w organizacji i także kosztują mniej. Co również ważne, nie ma też tak wielu pośredników jak w zwykłych firmach.
Z tych powodów biznes rozwija się sprawnie, a sporą część zysków oraz zaoszczędzonych pieniędzy otrzymują partnerzy. Jest to tym bardziej skuteczne, gdyż dokładnie każdy ma w tym korzyści dla siebie. Ponadto nie ma lepszej reklamy od tzw. poczty pantoflowej. W krajach wysoce rozwiniętych wiele firm zbudowało w ten sposób prawdziwe mocarstwa. Nasz rynek rozwija się niejako samoistnie. Zyski natomiast oraz prowizja rozdzielana jest procentowo pomiędzy poszczególne poziomy sieci dystrybucyjnej, więc utrzymanie sieci partnerów jest dla firmy o wiele tańsze niż kosztowałoby zatrudnienie np. przedstawicieli handlowych. A jednocześnie są pieniądze na to, by wypłacać partnerom uczciwe i ponadprzeciętne wynagrodzenia.
Dokładny plan wynagrodzeń w każdej firmie marketingu wielopoziomowego jest inny i trzeba poznać szczegóły w każdym przypadku osobno. Zasada jest natomiast zawsze ta sama. Jej istotą jest duplikacja, dzięki której nasze dochody z pewnością będą rosły.

Internetowy network marketing – co to więc tak naprawdę jest?

Podsumujmy więc to co dla nas najistotniejsze.
Marketing sieciowy często określany także jako network marketing jest już systemem znanym i coraz chętniej stosowanym przez firmy różnych branż we wszystkich zachodnich krajach.
Dla partnerów współpracujących z firmą jest atrakcyjnym źródłem dochodu, gdyż pozwala nawiązać współpracę z firmą na zasadach podobnych do franszyzy, ale bez konieczności wnoszenia własnego kapitału, umożliwiając jednocześnie osiąganie ponadprzeciętnych zarobków poprzez praktyczne zastosowanie tzw. dźwigni pracowniczej, działającej na ich korzyść.
Branża rozwija się niezwykle dynamicznie, ponieważ jest to biznes, którego łatwo można się nauczyć, nie wymaga inwestycji ani poświęcania dużego wysiłku i czasu, a jednocześnie pozwala przeciętnemu człowiekowi na relatywnie szybkie zyskanie dodatkowych dochodów bez konieczności rezygnowania ze swojego dotychczasowego zajęcia, zwykle pracy etatowej.

Być może spotkałeś się już z marketingiem sieciowym i zauważyłeś, że jest to prosty biznes, ale nie każdy radzi sobie tu najlepiej, podczas gdy inni zarabiają konkretne pieniądze. Cóż, cały sekret tkwi… no właśnie… Jedyną tajemnicą jest informacja. Są różne firmy, różne produkty, różne MLMy. Nie trać zatem czasu na to, by uczyć się na własnych błędach. Zdecydowanie lepiej jest iść utartą ścieżką, bo kiedy korzystamy ze sprawdzonych i skutecznych metod, wówczas sukces jest jedynie kwestią czasu. Po tej lekturze zrozumiesz to w pełni.

Warto w tym miejscu podkreślić raz jeszcze, że mówimy tu internetowych źródłach dochodu, dlatego nie skupiamy się tutaj na tradycyjnym marketingu sieciowym, ale o tym jak wykorzystać internet do zarabiania pieniędzy, a jest to ogromna różnica.

Ponieważ internetowy marketing wielopoziomowy wciąż jeszcze jest dość mało rozwiniętym rozwiązaniem i nowatorskim rodzajem e-biznesu w ogóle, większość firm MLM zaczyna dopiero wdrażać lub wcale nie wdrożyło jeszcze tego rozwiązania.
Dlatego bardzo duża część całej branży funkcjonuje w tradycyjnej, pozainternetowej formie. Daje nam to wspaniałą przewagę, ponieważ właśnie Internet pozwala zautomatyzować większość procesów, zwiększa nasz zasięg i neutralizuje utrudnienia, skutkując o wiele szybszym i bardziej efektywnym rozwojem naszego biznesu, a to bezpośrednio przekłada się na generowane zyski.

Dodaj komentarz