Pomysły na startupy do wypróbowania w 2022 roku

Pomysły na startupy do wypróbowania w 2022 roku

Pomysły na startupy do wypróbowania w 2022 roku

Nawet pomysły na startup, które wydają się pochodzić z lewego pola, mogą przynieść niesamowity sukces. Zapoznaj się z tą listą pomysłów na startup, aby uzyskać natychmiastową inspirację i włączyć swój twórczy bieg. Pomysły obejmują od zorientowanych na podróże, do pisania i pomysłów opartych na żywności.

1. Organizowanie specjalistycznych wycieczek turystycznych

Stwórz wyspecjalizowaną firmę turystyczną, aby zaspokoić indywidualne preferencje dotyczące stylu życia. Firma turystyczna stworzona z myślą o samotnych podróżnikach, wycieczka oparta na żywności, ukierunkowana na pewne preferencje żywieniowe, a nawet firma turystyczna oparta na wieku, może zyskać trakcję w różnych grupach demograficznych.

2. Stwórz aplikację zorientowaną na lotnisko

Stworzenie aplikacji typu “wszystko w jednym”, która pozwoli podróżnym poruszać się po nieznanych lotniskach z informacjami w czasie rzeczywistym, jest stosunkowo niewykorzystanym pomysłem na startup. Choć istnieją różne aplikacje podróżnicze, aplikacja, która pokazuje udogodnienia, czas oczekiwania na linii TSA, opcje transportu naziemnego i mapy lotniska może być przydatna dla pasażerów.

3. Zostań planistą ślubów docelowych

Zdejmij stres z planowania ślubu dla par i podróżuj do ekscytujących miejsc na całym świecie. Jeśli kochasz zwiedzanie, są świetne pod presją, i nie przeszkadza długich godzin pracy, to może być pomysł na startup dla Ciebie.

4. Zrób kurs dla lokalnych przewodników

Niezależnie od tego, czy uważasz się za lokalnego eksperta, czy nie, tworzenie lokalnych przewodników może sprawić, że poznasz swoje otoczenie i pomożesz turystom cieszyć się doświadczeniami poza utartymi szlakami w Twojej okolicy. Twórz przewodniki tematyczne, podkreślaj atrakcje i współpracuj z lokalnymi firmami w zakresie możliwości reklamowych.

5. Stwórz lokalną firmę dostarczającą artykuły spożywcze

Założenie firmy zajmującej się dostawą produktów spożywczych może wiązać się z minimalnymi kosztami, ponieważ do rozpoczęcia działalności wystarczy samochód i telefon komórkowy. Pomóż seniorom lub ludziom, którzy są zbyt zajęci, aby zrobić zakupy, oferując tę przyjazną dla społeczności usługę. Możesz nawet zwrócić się do sklepów spożywczych w Twojej okolicy, aby sprawdzić, czy są chętni do współpracy z Tobą, aby uruchomić usługę.

6. Załóż firmę zajmującą się planowaniem imprez

Nawiąż kontakt z lokalną społecznością, tworząc usługę planowania wydarzeń w Twojej okolicy. Staranne badania i networking będzie kluczem do sukcesu, ale można również rozpocząć działalność planowania zdarzeń zdalnie dla ostatecznej elastyczności.

7. Otwórz przestrzeń coworkingową

Wykorzystaj rosnącą popularność pracy zdalnej, tworząc nowoczesną przestrzeń coworkingową, która będzie odpowiedzią na bolączki przedsiębiorców. Wybierz dogodną lokalizację, zbuduj ją z bardzo poszukiwanymi udogodnieniami i weź pod uwagę wpływ lokalny.

8. Załóż firmę organizatorską

Niektórzy ludzie są urodzonymi organizatorami, ich domy są uporządkowane i wszystko ma swoje miejsce, inni nie mają tyle szczęścia i trudniej im być zorganizowanym. Więc jeśli masz smykałkę do organizowania, możesz zacząć biznes oferujący te usługi tym, którzy tego potrzebują. Organizowanie spiżarnie, szafy, półki na książki i więcej są wszystkie opcje można zaoferować klientom w nowej firmie.

 

9. Stwórz rozwiązanie problemu marnowania żywności

Stworzenie startupu skupionego na ograniczaniu marnowania żywności może nie tylko przynieść ci poważne fundusze, ale także pozytywnie zmienić system żywnościowy i pomóc zaoszczędzić pieniądze sklepom spożywczym i restauracjom.

10. Wykorzystaj żywność pochodzenia roślinnego

Rynek oparty na roślinach eksploduje, a sprzedaż żywności opartej na roślinach rośnie do ponad 3,7 miliarda dolarów w 2018 roku. Stworzenie wegańskiego supermarketu lub stworzenie bezmięsnych wersji tradycyjnej żywności może być biletem do sukcesu dla aspirujących przedsiębiorców.

11. Załóż firmę dropshippingową

Model biznesowy e-commerce dropshipping jest szczególnie atrakcyjny, ponieważ nie wymaga od Ciebie zakupu zapasów z góry. Sprzedaż produktów z wyższej półki z niskimi kosztami wysyłki może szybko stać się opłacalna, jeśli przeprowadzisz dokładne badania konkurencji.

12. Pudełka subskrypcyjne

Pudełka subskrypcyjne stały się biznesem o wartości 10 miliardów dolarów w 2018 roku, a branża nadal będzie się rozwijać. Wybierz niszę, a następnie kuratela kolekcji wyspecjalizowanych towarów, aby dostarczyć unikalnych doświadczeń nowoczesnemu konsumentowi. Niektóre pudełka subskrypcyjne koncentrują się na makijażu, podczas gdy inne koncentrują się na zrównoważonym rozwoju, znajdź odpowiedni punkt wyjścia dla siebie i biegnij z nim.

13. Sprzedawaj produkty zero-odpadowe

Założenie firmy zero-odpadowej jest czymś więcej niż tylko modną rzeczą do zrobienia; może to być etyczna, świadoma ekologicznie decyzja. Sprzedaż zrównoważonych produktów, takich jak torby wielokrotnego użytku, bambusowe szczoteczki do zębów lub produkty z opakowaniami o zerowej zawartości odpadów, może przemówić do rosnącej liczby konsumentów skupionych na zrównoważonym rozwoju.

14. Twórz produkty dla zwierząt domowych

Twórz innowacyjne produkty dla zwierząt domowych, aby wykorzystać fakt, że prawie 85 milionów amerykańskich gospodarstw domowych ma co najmniej jednego zwierzęcego towarzysza. Rozważ możliwość stworzenia zabawek, akcesoriów, a nawet ubrań dla futrzanych przyjaciół.

15. Sprzedawaj akcesoria do telefonów lub wykonuj naprawy

Rynek akcesoriów do telefonów komórkowych jest na drodze do wzrostu do 107,3 miliardów dolarów do 2022 roku. Chociaż jest to dość nasycony rynek, nadal istnieje możliwość dla kreatywnego umysłu, aby zrobić jedyny w swoim rodzaju smartphonowe reklamy. Można również oferować usługi naprawy telefonów w podróży, dzięki czemu można pomóc ludziom uzyskać ich telefony działa ponownie.

16. Tworzenie ubrań na zamówienie

Jeśli masz oko do mody, sprzedaż odzieży na zamówienie lub oferowanie usług krawieckich może być Twoim zwycięskim pomysłem na startup. Przemysł odzieży na zamówienie zyskuje na popularności i oferuje miejsce na długoterminowy wzrost.

17. Sprzedawaj online artykuły vintage

Z 17 miliardami dolarów rocznego przychodu, przemysł odzieży używanej jest dochodowy i ma tylko rosnąć, ponieważ konsumenci stają się niezainteresowani szybką modą. Zastanów się nad sprzedażą rzeczy z przecenionych, zabytkowych lub przerobionych przedmiotów na platformie ecommerce lub w aplikacji takiej jak Poshmark.

18. Zacznij niszowe blogowanie

Znajdź niszę (np. e-sport lub miejskie rolnictwo) i twórz wokół niej ciekawe treści. Możesz zarabiać pieniądze dzięki reklamom, linkom partnerskim, a nawet sprzedaży produktów, gdy już zdobędziesz publiczność.

 

19. Zrezygnuj z marzeń o restauracji na rzecz food trucka

Otwarcie food trucka to świetny pomysł na startup dla przedsiębiorców z doświadczeniem w gotowaniu i nowatorskim pomysłem. Jest to mniej martwić się o niż całej restauracji i może być wykonane z tylko jednej lub dwóch osób. Jeśli masz nowatorski pomysł na food truck, jak ten, który sprzedaje tylko kanapki z lodami lub sprzedaje tylko frytki z szalonymi dodatkami, food truck jest pomysłem na startup dla Ciebie.

20. Zacznij ghostwriting

Tworzenie treści dla zapracowanych profesjonalistów, którzy nie mają czasu lub umiejętności, aby napisać siebie. Jeśli nie masz nic przeciwko nie przywiązując swoje nazwisko do pisania, ghostwriting jest doskonałym sposobem na zarabianie pieniędzy z niewielkimi lub żadnymi kosztami początkowymi załączony.

21. Zostań autorem życiorysu

Każdy potrzebuje życiorysu, ale niewiele osób potrafi lub lubi pisać swoje własne. Jeśli masz doświadczenie w pisaniu i szukasz sposobu na rozpoczęcie działalności bez kosztów początkowych, stworzenie usługi pisania CV może być ścieżką dla Ciebie.

22. Zostań trenerem online

Jeśli lubisz pomagać innym osiągać ich cele i jesteś osobą, która lubi ludzi, ten pomysł na startup może być satysfakcjonujący dla Ciebie i Twojej klienteli. Zacznij od stworzenia własnego kanału na YouTube i rozważ przełamanie się do wellness, biznesu lub life coachingu.

23. Zacznij przerzucać strony internetowe

Kup istniejącą stronę internetową, dokonaj na niej ulepszeń i sprzedaj ją z zyskiem. Będziesz musiał dobrze zrozumieć rynek i mieć pewne umiejętności tworzenia stron internetowych, ale to może być łatwo opłacalne dążenie.

24. Zostań web developerem

Potrzeba niestandardowych stron internetowych nigdy nie odchodzi, a jeśli wiesz, jak wokół WordPress lub znasz język programowania lub dwa, można rozpocząć dochodowy startup rozwoju stron internetowych.

25. Załóż podcast

Jeśli jesteś głęboko zorientowany lub pasjonuje się w temacie, należy rozważyć uzyskanie w produkcji podcastów lub hosting. Liczba osób, które słuchają podcastów, wzrosła o 20 milionów w 2019 roku i jest to łatwy sposób na połączenie się z publicznością.

26. Bądź influencerem w mediach społecznościowych

Po znalezieniu niszy i zbudowaniu marki osobistej, zgromadzenie dużej liczby naśladowców na Instagramie lub YouTube może prowadzić do solidnego źródła dochodów dzięki influencer marketingowi.

27. Twórz kursy online

Mało znane hobby może stać się lukratywnym pomysłem na biznes, jeśli tylko sprawisz, że inni będą mogli się go łatwo nauczyć. Jeśli chciałbyś uczyć innych, ale nie jesteś zainteresowany drogą coachingu, stworzenie kursu online może prowadzić do niezawodnego dochodu pasywnego.

28. Zostań konsultantem ds. marketingu

Jeśli masz talent do marketingu cyfrowego, pomóż małym firmom dotrzeć do ich docelowych odbiorców, świadcząc usługi SEO, social media lub copywritingu. Jeśli nie masz doświadczenia w marketingu, udział w kursie online może pomóc Ci postawić stopę w drzwiach.

29. Opracuj aplikację

Jeśli masz unikalny pomysł i niezbędne umiejętności techniczne, stworzenie aplikacji może być Twoją kopalnią złota. Jest to również możliwe, aby zbudować aplikację bez obszernych umiejętności kodowania, a po uruchomieniu, może przynieść pasywne zarobki.

30. Stwórz inteligentne urządzenie

Inteligentne akcesoria i urządzenia domowe są wściekłe i stają się ważną częścią codziennego życia przeciętnego konsumenta. Dla inspiracji, zanotuj codzienne zadania w domu lub w pracy, które byłyby łatwiejsze z inteligentnym urządzeniem.

Dodaj komentarz