Popularna odwrócona hipoteka

Popularna odwrócona hipoteka

Odwrócona hipoteka jest w Polsce nowinką

Odwrócona hipoteka jest popularną usługą finansową. Pozwala ona zmienić nieruchomość w środki finansowe na emeryturze. Coraz więcej osób starszych korzysta z takiej hipoteki coraz chętniej. Jest to dla nich sposób na uzyskanie pieniędzy i życie na dobrym poziomie. Pomoc tego rodzaju oferują prywatne firmy, które mają dobrej jakości pomoc emerytom. Po śmierci emeryta mieszkanie przechodzi na rzecz takiej właśnie firmy. Możliwe są dwa modele takiej hipoteki:

* model kredytowy, czyli polegający na przekazaniu pieniędzy osobie

* model sprzedażowy – jest to rodzaj dożywotniej renty, renty hipotecznej lub dożywotniego świadczenia pieniężnego. Regulują go przepisy kodeksu cywilnego. Własność do nieruchomości uzyskuje instytucja bankowa, a klient dostaje kilkaset złotych miesięcznie. Fundusz hipoteczny staje się właścicielem nieruchomości po podpisaniu takiej umowy. Jako jej właściciel musi opłacać podatki od nieruchomości oraz ubezpieczenie.

Wypłata może być comiesięczna lub jednorazowa. Hipoteka odwrócona w Polsce istnieje od 2008 roku. Wówczas to pierwszy fundusz hipoteczny wprowadził ją na polski rynek i promował ją bardzo intensywnie.

Czy warto mieć odwróconą hipotekę?

Zdecydowanie tak, jest to dobra pomoc. Należy jedynie sprawdzić instytucję finansową i nie korzystać z ofert osób prywatnych lub podejrzanych firemek. Takie rozwiązanie nie jest rekomendowane. Jeśli emeryt ma rodzinę to powinien prosić ją o pomoc finansową, a nie szukać wsparcia w funduszu. Jest to sprawa jak najbardziej oczywista. Niejedna osoba doceni takie podejście i zechce z niego korzystać regularnie. Dobra jakość takiej hipoteki to rzecz godna uwagi i na pewno nieoceniona. Niejedna osoba potrzebuje pieniędzy na leki czy wyżywienie. Odwrócona hipoteka takie możliwości daje. Osoba starsza powinna zastanowić się czy takie rozwiązanie jest na pewno najlepsze dla niej i albo z niego skorzystać, albo z niego zrezygnować. Wysoka jakosć takich rozwiązań jest sprawą ważną, a klienci szukają tego, co dla nich na pewno najlepsze. Warto wybrać dobre rozwiązanie i korzystać z niego.

Doradca powie – rozmowa z niezależnym doradcą to dobra sprawa. On powie czy warto stosować takie rozwiązanie i jak je realizować. Niejedna osoba doceni taką hipotekę i będzie nią zainteresowana. Wysoka jakość jest ważna, a Polacy powinni zainteresować się tym, co najważniejsze. Dla klientów jest to sprawa godna uwagi i na pewno nieoceniona. Podsumowując, dobrze jest korzystać z ciekawych rozwiązań.

Dodaj komentarz