5 kroków do finansowej wolności

5 kroków do finansowej wolności

Być może nie raz zastanawiałeś się jak to jest że jedni ludzie żyją w luksusie, posiadają niezliczone dobra, są piękni, zdrowi i mogą sobie pozwolić na długie chwile relaksu w sceneriach, które ty wdziałeś jedynie na okładce National Geographic lub na kanale Planete. Co zrobić, żeby też móc tak jak inni korzystać z uroków życia i posiadać zapas gotówki, który pozwoli Ci na realizację najskrytszych marzeń. Odpowiedzią może okazać się zestaw 5 kroków do wolności finansowej, który chciałbym Ci zaprezentować w tym materiale.

Krok 1 : Determinacja

Bez określenia ostatecznego celu trudno jest sporządzić plan, nakreślić konkretne zadania i sposoby ich osiągnięcia. Tę samą zasadę należy zastosować, aby osiągnąć wolność finansową. Po pierwsze, musisz zrozumieć, w jakim celu będziesz oszczędzać i uczyć się inwestować.
Dla każdego pojęcie niezależności finansowej wyraża się w różnych kwotach pieniężnych. Dlatego musisz dokładnie przemyśleć tę kwestię i określić punkt, w którym chcesz się znaleźć. Wyobraź sobie przyszłość jako film ze wszystkimi szczegółami. Ten obraz w głowie może pozostać niezmienny, ale strategie można zmienić.

Krok 2 : Plan

Wyznaczenie celu to dopiero początek drogi do wolności finansowej. Aby zrobić pierwszy krok we właściwym kierunku, warto postępować zgodnie z jasno nakreślonym planem, podzielonym na małe etapy. Od Ciebie zależy, czy warto wziąć typowy plan, czy sporządzić go na swój sposób. W każdym razie powinna to być trasa, która zaczyna się w punkcie twojego obecnego stanu i prowadzi do punktu końcowego z planowanymi liczbami dochodów, co oznacza dla ciebie niezależność finansową. Warto dokładnie popracować nad planem, dzieląc duże cele na kilka pośrednich. Nie zapomnij o codziennych zadaniach, które krok po kroku przybliżą Cię do dużego i znaczącego celu.
Przygotuj się na to, że osiągnięcie głównego celu, jakim jest stabilność finansowa i wolność, to także tylko etap na Twojej życiowej ścieżce. Następnie będziesz potrzebować nowej wiedzy, która pomoże Ci utrzymać pozycję i zwiększyć majątek.

Krok 3 : Cash flow

Kiedy już masz plan osiągnięcia wolności finansowej, utrwal nawyk śledzenia swoich dochodów i wydatków. Niektórym takie działania mogą wydawać się nudne, ale dzięki temu nawykowi Twoje bogactwo zacznie rosnąć znacznie szybciej. Jeśli nie ma kontroli i samodyscypliny, pieniądze szybko odpływają w nieznanym kierunku i nie ma znaczenia, ile miałeś – 100 tysięcy PLN czy 100 milionów, musisz traktować pieniądze tak jak robią to bogaci ludzie, którzy posiadając na swoich kontach bankowych bajeczne sumy, nadal uważnie monitorują swoje przepływy finansowe, a nawet zatrudniają specjalistów w celu zarządzania swoimi aktywami.

Krok 4 : Tworzymy poduszkę finansową

Kolejnym ważnym krokiem na drodze do stabilnej sytuacji finansowej jest stworzenie tzw. „Poduszki finansowej”. Twój własny fundusz stabilizacyjny, w którym musisz regularnie oszczędzać określone kwoty, pomoże Ci na zawsze pozbyć się strachu przed negatywnymi sytuacjami życiowymi i przetrwać okresy związane z utratą dochodów.

Krok 5 : Inwestycje i dywersyfikacja

Powszechnie znaną maksymą jest, „pieniądz robi pieniądz”, dlatego też tworząc „poduszkę bezpieczeństwa” trzeba jednocześnie zacząć zwiększać dostępny dochód. Istnieje wiele skutecznych sposobów na zwiększenie dochodów swojego gospodarstwa domowego. Do nich można zaliczyć handel internetowy, inwestowanie na giełdzie lub inwestycje w popularne w ostatnim czasie kryptowaluty. Jednakże najodpowiedniejszym sposobem na zwiększenie swojego salda bankowego jest posiadanie właściwej strategii i przemyślenie, czego ludzie potrzebuję, co może być użyteczne i co najlepiej potrafię robić.

Podsumowanie

Wolność finansowa, pojęcie to może niektórych przerażać i wynika to z licznych nieporozumień i braku motywacji do osiągnięcia stanu, w którym nie obwiniamy całego świata za nasz poziom życia, ale świadomie kreujemy wszystkie zdarzenia w naszym najbliższym otoczeniu. To takie proste, 5 kroków, tylko tyle dzieli Cię od upragnionego celu.

Dodaj komentarz