Co ubrać na chrzciny jako gość? Poradnik dla mężczyzn

Co ubrać na chrzciny jako gość? Poradnik dla mężczyzn

Chrzciny dziecka to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej rodziny. Taka uroczystość wymaga od gości stosownego ubioru, który wpasuje się w charakter tej ceremonii. W tym artykule skupimy się na stylizacjach dla mężczyzn oraz na tym, co warto założyć na tę okazję. Zobacz, co może ubrać mężczyzna na chrzciny, jako gość tego wydarzenia, aby prezentować się odpowiednio i z klasą.

Garnitur na chrzciny – jaki wybrać?

Garnitur to strój, po który mężczyźni najchętniej sięgają w przypadku eleganckich uroczystości. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zawsze pod warunkiem, że dobierzesz odpowiedni wzór, krój i kolor. Dobrym wyborem będzie garnitur w kolorze ciemnoszarym lub granatowym. Jeśli chcesz wyglądać modnie i stylowo to możesz postawić na garnitur w kratę, który jest bardzo modny w ostatnich sezonach. Do tego wystarczy koszula Modini, mucha lub krawat, zegarek i pasek. Jeśli chodzi o koszulę, to masz do wyboru wiele kolorów i wzorów, jednak jeśli lubisz klasykę, to koszula w białym kolorze z mankietami na spinki będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli chrzest ma odbyć się w upalny dzień np. latem lub późną wiosną to stawiaj raczej na jasne kolory. Czarny garnitur jest raczej zarezerwowany na wieczorne uroczystości, a do tego przyciąga promienie słoneczne. Formalny garnitur z zapięciem na dwa guziki z otwartymi klapami w marynarce to klasyka, która zawsze zda egzamin. Całą stylizację wystarczy dopełnić eleganckimi butami, które kolorystycznie będą pasować do całego stroju. Jeśli chcesz stworzyć stylizację „na luzie”, to możesz zrezygnować z muszki lub krawatu i postawić na koszulę z rozpiętym guzikiem przy szyi.

Alternatywa dla garnituru

Jeśli w swoich stylizacjach stawiasz na swobodę, to możesz wybrać zestaw składający się z góry w innym odcieniu niż dół. Może to być np. jaśniejsza marynarka i ciemniejsze spodnie i na odwrót. Możesz ubrać eleganckie granatowe spodnie i do tego marynarkę w szarym kolorze. Taki zestaw jest mniej formalny niż garnitur w jednolitym kolorze, ale dalej doskonale sprawdzi się na chrzciny. Taką stylizację wystarczy uzupełnić odpowiednimi butami, poszetką i paskiem.

Jak widzisz, nie trzeba wiele, aby stworzyć udaną stylizację na chrzciny dziecka. Podstawą jest dobrze dobrana do sylwetki koszula Modini i garnitur. Do takiego stroju dołącz ulubione dodatki, które najczęściej towarzyszą Ci podczas formalnych uroczystości. Jeśli poświęcisz odrobinę czasu na skomponowanie stylizacji, to możesz prezentować się bardzo elegancko, jako gość na chrzcinach.

Dodaj komentarz