Co warto wiedzieć o zawodzie osobistej stylistki?

Co warto wiedzieć o zawodzie osobistej stylistki?

Osobista stylistka to zajęcie, które stale zyskuje na popularności. Osoba, która spełnia się w roli osobistej stylistki zajmuje się dobieraniem między innymi indywidualnej palety barw oraz fasonów zgodnych z rodzajem sylwetki odpowiednio do osoby, która zdecydowała się na współpracę. Stylistka może doradzić podczas zakupów oraz podpowiedzieć, które ubrania z szafy klienta są dla niego odpowiednie. Co więcej, zadaniem osobistej stylistki jest także łączenie ubrań w stylizacje odpowiednie dla danej osoby. Prywatna stylistka powinna posiadać wiedzę także z zakresu psychologii – powinna umieć w odpowiedni, subtelny sposób zwrócić uwagę na walory sylwetki i typu urody klienta, a także wytłumaczyć, dlaczego warto wyeksponować dane części ciała. Stylistka powinna zrobić to w taki sposób, aby podnieść samoocenę danej osoby.

Osobista stylistka – co warto wiedzieć o tym zajęciu?

Prywatna stylistka to zadanie o bardzo szerokim spektrum. Często bierze ona udział w sesjach do magazynów modowych oraz w wielu wydarzeniach związanych z modą. To jednak nie wszystko. Stylistka może zajmować się także kreowaniem wizerunku scenicznego gwiazd oraz osób, które realizują się w biznesie. Osoba realizująca się jako osobista stylistka może także prowadzić szkolenia wizerunkowe, czy też pisać artykuły do wydawnictw modowych.

Kurs stylizacji i kreowania wizerunku, czyli jak zostać osobistą stylistką

Warto wiedzieć, że aby zostać prywatną stylistką należy ukończyć odpowiedni kurs. W sieci można znaleźć wiele ofert podstawowego kursu stylizacji ubioru oraz kreowania wizerunku. Jest on skierowany przede wszystkim do osób, które pragną zdobyć podstawową wiedzę, a także prakyczne umiejętności potrzebne do wykonywania zawodu osobistej stylistki. Ukończenie kursu ma na celu przygotowanie się do pracy oraz nabycie umiejętności poprawnego układania stylizacji i dopasowywania jej do osobowości danego klienta oraz jego typu sylwetki i urody. W trakcie kursu stylizacji oraz kreowania wizerunku uczestnicy nabywają wiedzę także z zakresu zasad obowiązujących w trakcie wyjątkowych okoliczności, takich jak premiery filmów, święta, imprezy okolicznościowe, czy też nawet wesela i śluby.

Podczas kursu stylizacji oraz kreowania wizerunku kładzie się nacisk na to, aby w łatwy sposób można było przyswoić jak najwięcej informacji odnośnie zasad stylizacji. Kurs ma na celu wprowadzenie uczestniczek w świat mody oraz nauczenie ich profesjonalnych umiejętności. Dzięki obecności na kursie uczestniczki nie tylko poznają aktualne trendy, ale także ogólnie przyjęte, ponadczasowe zasady odnośnie tworzenia stylizacji. W trakcie kursu uczestniczki mogą wyrobić w sobie poczucie estetyki oraz rozwinąć wyobraźnię.

Dodaj komentarz