Co zobaczyć na Sumatrze? Najlepsze atrakcje wyspy

Co zobaczyć na Sumatrze? Najlepsze atrakcje wyspy

W rankingu największych wysp świata Sumatra zajmuje szóste miejsce. W Indonezji jest jednak drugą co do wielkości wyspą i liczy ok. 1790 km długości i 435 km szerokości. Jej powierzchnia jest o ok. 2/3 większa od naszego kraju. Jej mieszkańcy to w większości wyznawcy Islamu. Nie jest to jeden z najpopularniejszych kierunków wycieczek do Indonezji. Trzeba jednak przyznać, że Sumatra skrywa wiele ciekawych miejsc i atrakcji, które warto zobaczyć. Niegdyś, to miejsce było porośnięte gęstą dżunglą. Dziś nieco się to zmieniło, ale Sumatra dalej zachwyca turystów swoją przyrodą.

Sumatra – Parki Narodowe

Fragmenty dżungli, które pozostały po wykarczowaniu milionów drzew są obecnie pod ochroną i stanowią Parki Narodowe Indonezji. Najpopularniejszym parkiem jest Park Narodowy Gunung Leuser, w którym można podziwiać, wolno żyjące orangutany, w ich naturalnym środowisku. Nie brakuje tam także słoni, tygrysów sumatrzańskich i innych egzotycznych zwierząt, które są zagrożone wyginięciem. Kolejnym wartym uwagi Parkiem jest Park Narodowy Kerinci Seblat, znajduje się tam najwyższy aktywny wulkan w Indonezji. Inne, mniej popularne parki także są doskonałym miejscem na trekking oraz zapoznanie się z plemionami np. Mentawajów. Gęste lasy kryją w sobie niezwykle gatunki roślin, a spacer po nich, to idealny sposób na aktywne spędzenie czasu na Sumatrze https://duabenua.com/pl/atrakcje/sumatra/.

Tropikalne wyspy

Okolice Sumatry otoczone są wysepkami, a wiele z nich zyskało już miano raju na Ziemi. Nie brakuje na nich pięknych, piaszczystych plaż, raf koralowych, podwodnej fauny i flory oraz miejsc do uprawiania sportów wodnych. Można tam spotkać wielu surferów, którzy próbują swoich sił w starciu z falami. To też dobre miejsce do nurkowania i poznawania podwodnego świata Sumatry. Niektóre wysepki można wynająć na określony czas i poczuć się jak na opuszczonej wyspie. Sumatra nie zawodzi, jeśli chodzi o miejsca do plażowania. Jest tam wiele wyjątkowych plaż, które warto zobaczyć i poczuć ich klimat.

Wulkany na Sumatrze

Na Sumatrze znajduje się ponad 20 wulkanów, a na niektóre z nich można wejść bez większego przygotowania. Miłośnicy trekkingu po górach powinni być zadowoleni z możliwości zdobycia szczytu wulkanu. W końcu nie codziennie zdarza nam się taka niezwykła możliwość. Wystarczy, że przygotujesz wygodne buty i ubranie i nastawisz się na kilkugodzinną podróż na szczyt. Warto skorzystać ze zorganizowanych wycieczek z przewodnikiem.

Dodaj komentarz