Czy magazynierowi opłaca się ukończyć kurs na wózek widłowy?

Czy magazynierowi opłaca się ukończyć kurs na wózek widłowy?

Magazynier to jeden z tych zawodów, na które w ostatnich miesiącach panuje spore zapotrzebowanie na rynku pracy. Wbrew pozorom stanowisko jest dość mocno wymagające – zarówno pod względem obowiązków, jak i również zakresu wykonywanej pracy.

Do głównych obowiązków magazyniera należy nie tylko dbanie o porządek na magazynie, lecz także przyjmowanie dostaw, kontrolowanie jakości ich zawartości i pakowanie wysyłanych produktów. Nie małe znaczenie odgrywa tu także profesjonalny kontakt z klientem oraz umiejętne rozpatrywanie reklamacji. Magazynier zobligowany jest także do okresowych inwentaryzacji. Zakres obowiązków na stanowisku zależy przede wszystkim od wielkości firmy i zakresu jej działalności.

Magazynier i jego szanse na rozwój

Wydawać by się mogło, że magazynier nie ma zbyt dużego pola do rozwoju zawodowego. Obrana na początku kariera jest finansowo opłacalna, ponieważ jak już wspomnieliśmy, jest to dość wymagająca praca. W niektórych firmach wysokość zarobków rośnie proporcjonalnie do stażu pracy. Należy pamiętać jednak o tym, że magazynier prędzej czy później dotrze do górnego progu wynagrodzenia.

Aby dostać wyższą pensję, trzeba wykazać się nowymi umiejętnościami. Zdobyć je możesz kończąc kurs – np. na operatora wózka widłowego http://www.centrumszkolen.net/kurs-na-wozki-widlowe-warszawa/, czy innych stanowisk dotyczących obsługi urządzeń magazynowych. W dalszej perspektywie środki przeznaczone na szkolenia z pewnością zwrócą Ci się dzięki wyższym zarobkom. Warto zatem poważnie zastanowić się nad zapisaniem się na przykładowy kurs.

Ścieżka kariery zawodowej magazyniera może przybrać także nieco inny kierunek. Można np. piąć się po szczeblach kariery na przyszłego kierownika magazynu. Każda obrana ścieżka może być dobrym pomysłem. Pamiętaj, że poszerzanie zawodowych kompetencji – nie ważne, w jakim kierunku – zawsze uatrakcyjnia Twoją kandydaturę w oczach potencjalnego pracodawcy.

Kurs na wózek widłowy – co obejmuje szkolenie?

W Centrum Szkoleń kurs na wózki widłowe podzielony jest na trzy części. Pierwsza część obejmuje teoretyczne zagadnienia związane z poznaniem pracy sprzętu, jego użycia, a także podstawowych zasad BHP. Druga część skupia się na praktycznej nauce obsługi wózka widłowego i późniejszym doskonaleniu poszczególnych manewrów. Praktyka to najważniejszy etap, dlatego Centrum Szkoleń umożliwia bezpłatną możliwość wzięcia dodatkowych godzin praktycznej nauki. Uczysz się zatem do tego momentu, póki nie poczujesz się pewnie, obsługując urządzenie. Trzeci etap to egzamin przed inspektorami z UDT. Zdanie egzaminu jest równoznaczne z uzyskaniem uprawnień na operatora wózka widłowego.

Dodaj komentarz