Garderoba młodej mamy – co powinno się w niej znaleźć?

Garderoba młodej mamy – co powinno się w niej znaleźć?

Narodziny dziecka to jedno z najpiękniejszych wydarzeń dla każdej kobiety. Nie da się jednak ukryć, że maluszek po narodzinach wymaga bardzo dużo uwagi i wywraca całe życie do góry nogami. Niestety przez to wiele kobiet zapomina o sobie i nie potrafi znaleźć chwili na przyjemności takie jak, chociażby zakupy. Do tego warto wspomnieć, że figura po ciąży nie przypomina już tej wcześniejszej, przez co konieczna może być wymiana większej części garderoby – przynajmniej na jakiś czas. Zobacz, z czego powinna składać się garderoba młodej mamy i jakich ubrań nie może w niej zabraknąć.

Ciuchy nie tylko „po domu”

Po porodzie raczej niewiele kobiet myśli o tym, aby wychodzić z domu na spacery, do restauracji czy do galerii handlowej. Przynajmniej przez pierwsze kilka czy kilkanaście dni staramy się dojść do siebie i najlepiej czujemy się w mięciutkim i szeroki dresie. Ten okres nie trwa jednak wiecznie, a opieka nad dzieckiem nie sprowadza się tylko do siedzenia w domu. Młoda mama powinna wychodzić do ludzi i starać się prowadzić normalny tryb życia – oczywiście w ramach możliwości. Spacery, wizyty u rodziny czy wyjścia do restauracji wymagają jednak odpowiedniego ubioru. Garderoba młodej mamy nie powinna składać się tylko z dresów, spodni i oversizowych koszulek.

Powinnaś też mieć sukienki dla karmiących mam, które wyglądają dobrze, a zarazem są bardzo funkcjonalne. Niewiele różnią się one od tradycyjnych sukienek i także mogą mieć piękne kolory i wzory. Ich ogromną zaletą jest jednak to, że umożliwiają szybkie i bezproblemowe wysunięcie piersi i przystawienie do niej dziecka. Taka część garderoby sprawdzi się szczególnie latem, gdy temperatury mogą doskwierać i ostatnie, o czym myślimy to założenie na siebie spodni. Sukienki dla karmiących mam są wygodne, przewiewne i bez problemu można w nich wyjść na spotkanie.

Wygodne buty

Oprócz ładnych sukienek przeznaczonych do karmienia piersią młoda mama powinna także poszerzyć swoją garderobę o kilka par wygodnych butów. Gdy dziecko podrośnie gonienie za nim po podwórku czy dłuższe spacery w niewygodnych butach mogą być prawdziwą udręką. Właśnie dlatego zainwestuj w ładne i wygodne trampki i adidasy.

Nie musisz oczywiście całkowicie rezygnować ze szpilek i butów na obcasie. Możesz je ubierać na specjalne okazje lub na co dzień, jeśli akurat nie musisz mieć pod opieką dziecka i np. idziesz do pracy. Warto mieć jednak w zanadrzu wygodną parę butów, która jest niezbędna w wielu różnych sytuacjach.

Dodaj komentarz