Ile można dostać w skupie za używane auto?

Ile można dostać w skupie za używane auto?

Skupy aut są cieszą się sporą popularnością, głównie ze względu na szybką transakcję i wypłatę gotówki od ręki. Ile jednak konkretnie można na takiej sprzedaży zarobić? Czy jest to opłacalne, a może warto szukać nabywców w innych miejscach?

Najkorzystniejsza wycena

W przypadku samochodów używanych nie ma jednego cennika. Wartość tego samego modelu z jednego rocznika będzie różna, bo jedno auto było używane tylko sporadycznie do jazdy w mieście, a inne mogło służyć jako samochód firmowy lub ma za sobą stłuczkę. Dlatego rozpiętość cenowa sięga nawet kilku czy kilkunastu tysięcy złotych, więc żeby mieć dokładniejszą wycenę, należy wziąć pod uwagę szereg dodatkowych czynników.

W skupach, na przykład w skupautzagotowke.net/skup-aut/opole/, wyceny dokonuje się przez internet, tak by klient miał pojęcie, jakiej mniej więcej stawki może się spodziewać. Im więcej poda się danych, tym mniejsza różnica będzie między wstępną wyceną a końcową stawką, podawaną już po oględzinach samochodu przez rzeczoznawcę wysłanego do klienta. Można też sprawdzić, ile za dany model zapłacą konkurencyjne firmy.

Czy w skupie jest taniej niż na giełdzie?

Skupy przejmują używane samochody aby na nich później zarobić, więc zrozumiałe jest, że cena, jaką zaproponują, będzie niższa od wartości rynkowej. Zwykle proponowana kwota sięga około 70-80 procent realnej wartości, a to może oznaczać kilka tysięcy złotych mniej w kieszeni kierowcy. Tyle że sprzedaż z ogłoszenia nie daje wcale gwarancji, że otrzyma się oczekiwaną kwotę od nowego nabywcy, a do transakcji może dojść po wielu miesiącach od wystawienia oferty.

Najtrudniej jest z samochodami, które mają więcej niż siedem lat i są dość zaniedbane, bo tutaj nabywcy liczą na spore upusty, skoro będą musieli jeszcze sporo zainwestować w niezbędne naprawy. Sprzedając auto na skupautzagotowke.net/skup-aut/chrzanow/ jest dużo prościej, bo dla skupu nie ma tak wielkiego znaczenia, że auto nie jest do końca sprawne i wciąż można liczyć na korzystną wycenę.

Lepiej do skupu czy do komisu?

Komisy pomagają szybko pozbyć się auta, ale zapłacą dopiero po znalezieniu nabywcy, czyli nie ma co liczyć na gotówkę od ręki. Kwota też niekoniecznie będzie wyższa, ponieważ komis nalicza prowizję i dodatkowe opłaty, a jeśli auto stoi w komisie wiele miesięcy, to przez ten czas dalej traci na swojej wartości.

Dodaj komentarz