Inwestycja o niskim ryzyku czy może coś mniej popularnego?

Inwestycja o niskim ryzyku czy może coś mniej popularnego?

w co inwestować

Rok 2019 przyniósł wiele zmian na rynku, szczególnie dotyczy to okazji inwestycyjnych, które pojawiają się i znikają w bardzo dużym tempie, nie można mówić również o tzw. pewniakach, które zawsze zagwarantują zadowalającą stopę zwrotu. Inwestowanie obecnie obarczone jest sporym ryzykiem, są jednak branże, które są mniej ryzykowne od innych, a które pozwalają na uzyskiwanie zwrotów powyżej stopy inflacji. Ważne jest również, by dywersyfikować przeznaczane na inwestycje środki, lokując je w różnych miejscach.

Inwestycja o niskim ryzyku – obligacje skarbowe

Osoby zastanawiające się w co inwestować pieniądze https://finanse.net.pl/w-co-zainwestowac-pieniadze-w-2019-roku/, a które nie mają zbyt dużego pojęcia o inwestowaniu, czy to w towary, czy to na rynkach finansowych, powinny skupić się na aktywnym oszczędzaniu pieniędzy, a pierwsze inwestycje powinny być lokowane w instrumenty o niskim poziomie ryzyka, jak np. obligacje skarbowe indeksowane inflacją, które gwarantują zawsze stopę zwrotu powyżej inflacji. Wraz z rozwojem wiedzy o inwestowaniu pieniędzy i zwiększaniem ilości kapitału powinno się brać pod uwagę inne rodzaje inwestycji.

Nieruchomości zawsze w cenie

Od wielu lat jedną z najlepszych form inwestycji są nieruchomości, czy to na wynajem, czy to na sprzedaż, pozwalają one na uzyskiwanie wysokich stóp zwrotu, a także uzyskanie tzw. dochody pasywnego. Żeby inwestować w nieruchomości trzeba posiadać środki wystarczające na ich zakup, a także często na ich remont. Zakup nieruchomości można skredytować, a następnie wynajmować ją. Otrzymywane w ten sposób pieniądze pozwolą na pokrycie raty kredytu, a po jego spłacie na stałe dochody. Szybszą metodą zarobku na nieruchomościach, jest ich zakup pod sprzedaż, gdzie wyszukuje się na rynku mieszkań o niższej wartości niż w danej okolicy, a następnie, zazwyczaj po remoncie, sprzedaje się po cenie rynkowej lub nieco wyższej, w zależności od standardu lokalu. Takie działanie pozwala na szybkie zarabianie i uzyskiwanie dobrej stopy zwrotu, szczególnie, że w 2019 r. ceny mieszkań cały czas są wysokie.

Bitcoin hit 2019 r.

Osoby, które mają wiedzę o inwestycjach i doświadczenie w tej materii powinny zainteresować się kryptowalutami, które są prawdziwym hitem inwestycyjnym ostatnich lat. Gdy ktoś pyta w co inwestować pieniądze, coraz częściej można usłyszeć, że w Bitcoin, Ethereum lub inne, które dzięki dużej popularności zyskują na wartości. Należy jednak pamiętać, że inwestycja w kryptowaluty obarczona jest ogromnym ryzykiem i jest ona przeznaczona dla osób doświadczonych, które posiadają środki, które mogą stracić. W przeciwieństwie do Nieruchomości czy obligacji, kurs kryptowalut jest bardzo zmienny, a ich ceny potrafią szybować w górę przez wiele tygodni, by w kilka dni zacząć pikować w dół. Ważny jest moment wejścia w tą inwestycję i odpowiednia reakcja na zmiany kursów.

Dodaj komentarz