Jak wybrać odzież roboczą na jesień?

Jak wybrać odzież roboczą na jesień?

Jak zwiększyć komfort pracy? Dobierz odpowiednie ubrania pracownicze. Odzież ochronna powinna być nie tylko wykonana z wysokiej jakości materiałów, ale także wygodna. Ubrania, w których będzie nam za zimno lub za gorąco, obniżą komfort pracy, a tym samym efektywność wykonywanych zadań. Dlatego wybór odpowiedniej odzieży roboczej jest niezwykle ważny. Jak wybrać odzież ochronną na jesień? 

Odzież ochronna na jesień – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Polska złota jesień, niestety nie zawsze wygląda jak z bajki. Najczęściej jest zimna i towarzyszą jej obfite deszcze. Taka pogoda zdecydowanie nie poprawia komfortu pracy. Jednak zadań nie da się wstrzymać, można się za to odpowiednio przygotować. Na przykład poprzez dobranie odpowiedniej odzieży roboczej. 

W ciągu dnia temperatura rzadko spada poniżej zera, jednak o poranku może oscylować w tych granicach. Jak zabezpieczyć się przed chłodem na placu budowy? Odpowiedzią jest odzież termiczna, która utrzymuje temperaturę ciała. Za odpowiednią wentylację odpowiada zarówno materiał, jak i fason. Odzież termiczna powinna być przylegająca do ciała i elastyczna. Pamiętaj jednak, że jest to dopiero pierwsza warstwa. 

Na bieliznę termiczną zakłada się resztę odzieży roboczej, np. koszulę, polar lub kurtkę. Jesienią warto ubierać się “na cebulkę”, ponieważ w ciągu dnia występują duże amplitudy. Dzięki temu jeżeli w tracie pracy zrobi się nam na gorąco, to bez problemu możemy pozbyć się wierzchnich warstw.  Gdzie możemy zaopatrzyć się odzież roboczą na jesień? Najwyższej jakości ubrania oferuje sklep BHP. To właśnie w specjalistycznym sklepie znajdziemy ubrania spełniające najwyższe standardy jakości i komfortu.

Nieprzemakalna odzież robocza 

Jeżeli nasza praca odbywa się na zewnątrz, to musimy być przygotowani na każde warunki pogodowe. Także na deszcz, o który jesienią nie trudno. Dzięki odzieży nieprzemakalnej zwiększymy komfort swojej pracy i zadbamy o swoje zdrowie. W końcu będąc zmarzniętym i przemoczonym, dużo łatwiej o przeziębienie.

Wybierając roboczy płaszcz przeciwdeszczowy upewnij się czy posiada on wodoszczelne suwaki. Zapewniają one nie tylko ochronę przed wilgocią, ale także izolację termiczną. Kaptur natomiast powinien mieć taki fason, który nie będzie zsuwać się z głowy i jednocześnie nie będzie ograniczać pola widzenia. Bardzo ważne są także wymiary odzieży. Szczególnie jeżeli kupujesz ją przez Internet. Za małe ubrania będą ograniczać Twoje ruchy i zmniejszać komfort pracy. Dlatego pamiętaj, żeby dokładnie sprawdzić rozmiar, zanim zdecydujesz się na konkretny zakup. 

Dodaj komentarz