Jaki jest koszt obsługi prawnej spółek?

Jaki jest koszt obsługi prawnej spółek?

Obsługa prawna spółek to rozwiązanie skierowane do przedsiębiorców. Prowadzenie własnej działalności wiąże się z wieloma formalnościami i zadaniami. Nie wszystkie jednak leżą w kompetencjach samego przedsiębiorcy – trudno jest znać się na wszystkim. Część zadań warto więc zlecić komuś z zewnątrz, na przykład obsługę prawną spółki. Jaki jest koszt takiej usługi? Zobacz, co warto wiedzieć o obsłudze prawnej firmy. 

Ile kosztuje obsługa prawna spółek? 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od zakresu współpracy z kancelarią. Ceny zaczynają się od 1200 zł za stałą obsługę, a kończą na nawet 10 tysiącach złotych. Wpływ na cenę ma nie tylko zakres prac, ale także czas na nie poświęcony. W efekcie to ile będzie nas kosztować obsługa prawna spółek, zależy od indywidualnych ustaleń i potrzeb klienta. 

Każda współpraca rozpoczyna się od udzielenia porady prawnej w trakcie konsultacji wstępnych. W ramach pierwszego spotkania, jako klient możesz liczyć na odpowiedź zarówno na podstawowe pytania, jak i te bardziej zaawansowane. Co zostanie ustalone? Przede wszystkim prawnicy dokonają wstępnej analizy dokumentów firmowych. Następnie powstaje plan działania, ustala się także kluczowe kwestie prawne, a następnie wycenia współpracę. Często wybieranym rozwiązaniem jest współpraca na podstawie stałego miesięcznego abonamentu. Obejmuje on ustaloną liczbę godzin pracy prawnika dla firmy w ciągu miesiąca. Co więcej, zapewnia priorytetową obsługę, a gwarantowany czas zlecenia najczęściej wynosi około dwóch dni roboczych. Takie pakiety skierowane są do średnich i dużych przedsiębiorstw, które wymagają stałego wsparcia prawnego.

Co obejmuje obsługa prawna firmy? 

Zakres obsługi prawnej dostosowuje się do klienta. W efekcie usługi mogą być zróżnicowane. Jednak przedsiębiorcy bardzo często zwracają się z tymi samymi potrzebami. Co do nich należy? Na rzecz firmy kancelaria może udzielać porad prawnych, które dotyczą działalności klienta. Co więcej, w zakres usług wchodzi opiniowanie umów, przygotowywanie umów i regulaminów, informowanie o zmianach w przepisach prawa, prowadzenie spraw przed sądem, egzekucji od kontrahentów. 

Stała obsługa prawna firmy to rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu i pieniędzy. Obsługa spółki przez kancelarię jest tańsza niż tworzenie wewnętrznego działu prawnego, czy zatrudnienie prawnika. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz mieć pewność, że Twoja firma działa legalnie i skupić się na jej rozwoju.

Dodaj komentarz