Kto korzysta z kontenerów na gruz?

Kto korzysta z kontenerów na gruz?

Do czego służy kontener na gruz?

W dużym skrócie do pozbycia się wszystkiego co nie jest odpadem gospodarczym, co nie jest potrzebne i czego jest ilościowo dużo. Generalnie do takiego kontenera możemy wrzucić wszystko co nie jest substancją płynną, niebezpieczną, niedozwoloną lub podlegającą specjalnemu recyclingowi.

Kim są klienci firm oferujących wywóz gruzu?

Oczywiście cała branża rozbiórkowa i budowlana masowo wynajmuje kontenery na gruz  . Bez kontenerów nie może wprost się obejść. Przy rozbiórkach to ewidentne: jak się coś burzy, to powstaje sterta gruzu. I co z tym zrobić? Zamówić kontener i wrzucić do niego ten gruz. Przy budowach też jest to niezbędne, choć tu trzeba się już trochę wysilić w temacie, bo niby się coś buduje, a nie wytwarza gruz. Otóż nie do końca, zawsze powstaje coś co fachowo nazywa się odpadem: resztka niewykorzystanych pustaków, cegieł, odpady z płytek, desek czy paneli. Poza tym wszystkie materiały stałe jak i pomocnicze (kleje, zaprawy) potrzebne do budowy pakowane są w opakowania, których też potrzeba się pozbyć.

Kto korzysta z tego typu usługi?

Tak samo masowo z kontenerów na gruz korzysta branża porządkowa. Firmy specjalizujące się w porządkowaniu mieszkań, posesji, budynków gospodarczych, lokali usługowych. Opróżniane elementy wyposażenia, czy są to gabaryty czy mniejsze rzeczy, a nawet dokumenty, są wywożone właśnie za pomocą kontenerów.

Sektor budowlany i porządkowy to nie jedyni odbiorcy usług związanych z wywozem za pomocą kontenerów. Ogrodnictwo również ma spore zapotrzebowanie wynajmu takich kontenerów, już nie na gruz, ale na odpady zielone powstałe przy koszeniu traw, przycinaniu lub wycinaniu drzew i krzewów. Kontenery w ogrodnictwie są również potrzebne przy aranżacji lub re-aranżacji ogrodów, gdy trzeba się pozbyć skalniaka, ogrodzenia, starych donic, odpadów z kostki chodnikowej, altany ogrodowej, mebli ogrodowych, szopy i wszystkiego co nie będzie się wpisywać w nową koncepcję posesji.

Z kontenerów na gruz korzystają również osoby prywatne np. podczas remontu domu czy mieszkania, ale również przy wymianie umeblowania. Przy remoncie, nawet niewielkim, to niewątpliwie konieczność, bo gdzie indziej niż do kontenera na gruz wrzucić gromadzące się odpady budowlane? Kontenery na gruz służą też osobom prywatnym w chwili, gdy wymieniane jest umeblowanie i wystrój w mieszkaniu. Do takich kontenerów można wrzucić rzeczy, które stały się zbędne: meble drewniane, plastikowe, stalowe, wszystkie niechciane, niemodne tkaniny, lustra, obrazy, przestarzałą porcelanę, lampy, kanapy.

Usługi związane z wywozem i utylizacją gruzu wydają się więc niezbędne w wielu sektorach.

2 Comments

  1. Kontener na gruz to bardzo wygodna usługa. Firma zwykle podstawia go następnego dnia i mamy 7 dni na załadunek w cenie. A jeśli to nie wystarczy, zawsze można się dogadać i wydłużyć postojowe za niewielką dopłatą.

Dodaj komentarz