Najczęstsze błędy popełniane podczas holowania auta

Najczęstsze błędy popełniane podczas holowania auta

Holowanie auta z pewnością nie należy do przyjemnych rzeczy, a już na pewno nie jest łatwe. Błędy podczas wykonywanie tej czynności zdarzają się często i zazwyczaj wynikają z nieznajomości przepisów i braku doświadczenia. Zanim więc zdecydujesz się holować auto na lince, warto przypomnieć sobie jak robić to w odpowiedni sposób. Zobacz też, kiedy zamiast linki holowniczej lepiej sprawdzi się całodobowa pomoc drogowa Słubice.

Błędy, które popełniają kierowcy podczas holowania auta

Pierwszym i najczęstszym błędem związanym z nieprawidłowym holowaniem jest prędkość. Wiele kierowców, którzy holują auto na lince, nie przestrzega ograniczeń prędkości i po prostu jedzie za szybko. Warto przypomnieć sobie, że w terenie zabudowanym prędkość samochodu holowanego i holującego nie może przekroczyć 30 km/h a poza terenem zabudowanym 60 km/h. Podczas holowania nie warto jechać za szybko, ponieważ jest to niebezpieczne, a dodatkowo grozi mandatem i punktami karnymi.

Kolejnym popularnym błędem, który popełniają kierowcy, jest niesygnalizowanie manewrów. Auto holowane powinno mieć sprawne oświetlenie a kierowca nie może zapominać o tym, że należy z niego korzystać np. podczas skrętów. Zabrania się włączania świateł awaryjnych podczas holowania, ponieważ uniemożliwia to sygnalizowanie innym kierowcom tego, co mamy zamiar zrobić.

Podczas holowania na lince bardzo ważne jest prawidłowe oznakowanie pojazdu i połączenie ze sobą aut. Powinien mieć on przymocowany trójkąt ostrzegawczy po lewej stronie tak, aby był on widoczny. Dodatkowo należy odpowiednio połączyć ze sobą auto holowane i holujące. Zabrania się przyczepiania linki do zderzaka, najlepiej sprawdzi się do tego specjalny hak. Jeśli korzystamy z giętkiej linki holowniczej, to jej długość powinna wynosić od 4 do 6 m. Z kolei hol sztywny nie może przekraczać trzech metrów.

No dobrze skoro już wiesz, jak prawidłowo holować auto to warto też wiedzieć, kiedy lepiej jest holować samodzielnie, a kiedy laweta Słubice będzie lepszym rozwiązaniem.

Holowanie na lince czy pomoc drogowa?

Holowanie na lince większości kierowców kojarzy się z czymś tańszym, dlatego bardzo chętnie korzystamy z tego typu rozwiązania. Nie zawsze możemy jednak skorzystać z uprzejmości innego kierowcy lub kogoś bliskiego i konieczne może okazać się holowanie przez profesjonalną firmę. Nie poleca się też holowania samochodów z automatyczną skrzynią biegów. Wykonanie tej czynności nieprawidłowo może grozić uszkodzeniem skrzyni biegów i kosztowną naprawą. Lepiej sprawdzi się laweta Słubice, która odstawi nasze auto w bezpieczny sposób do najbliższego mechanika. Jeśli chcesz zminimalizować koszty takiej usługi, to tania laweta Słubice będzie najlepszym wyborem.

Potrzebna Ci pomoc drogowa Słubice telefon znajdziesz na naszej stronie internetowej https://www.pomoc-drogowa-slubice.com.pl.

Dodaj komentarz