Numery telefonu do obsługi klienta – poznaj ich ceny

Numery telefonu do obsługi klienta – poznaj ich ceny

Infolinie to rozwiązanie stosowane powszechnie przez wiele firm czy producentów. Numery telefonu do obsługi klienta posiadają banki, operatorzy komórkowi, firmy kurierskie, dealerzy samochodów i wiele innych. Pozwalają one na natychmiastowy kontakt w celu rozwiązania ważnych problemów. Ile kosztują takie infolinie?

Infolinie – na jakie numery dzwonić?

Numery telefonu do obsługi klienta najczęściej rozpoczynają się na 0-800, 0-801 oraz 0-804. Może je wykupić każda firma czy instytucja i spersonalizować tak, by odpowiadała jej potrzebom oraz oczekiwaniom. Dlaczego to rozwiązanie jest tak popularne? Otóż umożliwia ono obsługę bardzo wielu połączeń w bardzo krótkim czasie, co niewątpliwie przyczynia się do łatwego i szybkiego przepływu danych, a także skraca czas sprzedaży produktów oraz usług.

Numerów telefonu do obsługi klienta – ile to kosztuje?

Na pewno za każdym razem, dzwoniąc na infolinię, zastanawiałeś się, czy jest to połączenie bezpłatne czy będziesz musiał za nie zapłacić. Dzisiaj wszystko Ci wyjaśnimy. Jeśli chodzi o numery, które rozpoczynają się na 0-800, są one całkowicie darmowe – zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. W przypadku numerów zaczynających się od 0-801 i 0-804, za połączenie trzeba będzie zapłacić. Nie jest to jednak wysoka opłata. Mogą być to koszty naliczane za minutę połączenia, co oznacza, że ostateczna opłata będzie zależała od długości połączenia. Druga opcja to opłata za impuls – wtedy obowiązuje jedna stawka dla połączenia, bez względu na jego długość. Warto wiedzieć, że te koszty są dzielone między rozmówcą a właścicielem numeru w proporcjach 50:50. Ostateczna opłata uzależniona jest również od dnia tygodnia czy pory dnia, a także od cyfr, jakie znajdują się po 0-801 lub 0-804. Zwykle opłata wynosi od 20 gr do 49 gr za minutę rozmowy.

Jeśli zaś chodzi o firmy i instytucje, które wykupują numery telefonu do obsługi klienta, płacą one regularną opłatę abonamentową, która obejmuje utrzymanie numeru, a także za połączenia przychodzące na infolinię.

Dodaj komentarz