Praca moją pasją – jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Praca moją pasją – jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Pasja czy praca

Spędzasz wiele czasu na szyciu ubranek dla lalek, albo tworząc szydełkowe kocyki czy maskotki? Masz do tego talent i wkładasz w swoje prace dużo serca? Tworzysz coś oryginalnego i niepowtarzalnego? Zapewne robisz to dla samego siebie albo jako prezent dla przyjaciół i rodziny. Czy wiesz, że takie wyjątkowe rzeczy, wykonane ręcznie i z dużą dokładnością są teraz bardzo pożądane? A gdyby tak zacząć zarabiać na tym, co sprawia ci tyle przyjemności?

Jak wejść na rynek

Najlepszym sposobem na pokazanie swoich dzieł światu jest internet. Możesz zdecydować się na własny sklep internetowy oferujący wykonane przez ciebie prace. Jest to szczególnie polecane tym osobom, które potrafią tworzyć strony internetowe lub mają doświadczenie w pozycjonowaniu lub fotografowaniu oraz dla tych, którzy mogą liczyć na wsparcie osób, które specjalizują się w takich sprawach.

Swoje rękodzieło możesz również promować w formie bloga lub fanpage’a na serwisach społecznościowych. Nie potrzebujesz tutaj zdolności do tworzenia witryn, ale powinieneś skupić się na treściwych opisach i dobrych zdjęciach, na których uchwycisz wszelkie szczegóły.

Praca moją pasją – jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Jeżeli jednak nie czujesz się na siłach, aby prowadzić swoja stronę czy pisać bloga to możesz wziąć pod uwagę platformy skupiające amatorskich rękodzielników. Najpopularniejszymi portalami w Polsce są Pakamera oraz Decobazaar. Można powiedzieć, że są to galerie handlowe z ręcznie wykonanymi produktami. W ofercie znajdziesz nie tylko miejsce na własny przedmiot, ale też obsługę sprzedaży, zwrotów, reklamacji i kontaktów z klientem. Od sprzedawanych na portalach prac pobierana jest prowizja, ale za to ty możesz skupić się tylko na tworzeniu nowych rzeczy. Masz wiele możliwości, aby twój talent został dostrzeżony przez świat a przy tym był źródłem dodatkowego dochodu – warto spróbować takiej formy zarobku. Tylko od ciebie zależy, czy rękodzieło ma się stać sposobem na życie i zarabianie, czy też ma pozostać w sferze rozrywki.

Przewagą rzeczy ręcznie robionych jest ich jakość i wykończenie. Osoby zajmujące się rękodziełem podchodzą do każdego projektu indywidualnie i mają szansę dostrzec każdy, nawet najmniejszy mankament oraz naprawić go, co nie zawsze jest możliwe w przypadku taśmowej produkcji. Kupujący ma pewność, że inwestuje w coś trwałego i oryginalnego – możliwe, że unikatowego. Ponadto każdy rękodzielnik jest w stanie spersonalizować każdą swoją pracę, a to nadaje jej jeszcze większej wyjątkowości, godnej każdej ceny!

Dodaj komentarz