Skąd czerpać motywację do odchudzania? Najlepsze sposoby

Skąd czerpać motywację do odchudzania? Najlepsze sposoby

Odchudzanie się to bardzo czasochłonny proces, który ma na celu przybliżenie nas do osiągnięcia upragnionej wagi oraz sylwetki. Aby ten proces przebiegał sprawnie oraz był zadowalający, niezbędna jest motywacja, która może przesądzić w dużej mierze o tym, czy osiągniemy swój cel, czy też nie. Jak wiadomo zbyt niski poziom motywacji może sprawić, że poddamy się już po kilku dniach, czy też tygodniach od rozpoczęcia diety i powrócimy do starych nawyków. Warto jednak wiedzieć, że istnieje kilka prostych sposobów, które mogą podnieść Twój poziom motywacji, a co za tym idzie zwiększyć Twoje szansę na utratę wagi oraz wdrożenie zdrowych nawyków na długie lata. Poznaj najskuteczniejsze z nich.

Wyznacz sobie cel

Już na samym początku odchudzania warto wyznaczyć sobie konkretne cele, np. “chcę schudnąć 3, 5, 10 kilo”. Twój cel może także być wyrażony w centymetrach np. “chcę stracić 10 cm w pasie” itd. Dobrym pomysłem jest także wyznaczenie sobie na to konkretnego terminu, jeśli wiesz, że naprawdę może Ci się to udać (Twój cel jest realny do osiągnięcia). W innym przypadku lepiej tego nie robić, ponieważ możesz się tylko frustrować tym, że robisz wszystko, co możesz, ale i tak nie zdążysz na wyznaczony sobie czas. Do wyznaczania celów warto więc podchodzić z głową. Zawsze jednak, mając cel, w chwilach zwątpienia łatwiej będzie Ci odnaleźć siłę do działania – w końcu robisz to w  ważnej dla siebie sprawie.

Wyobraź sobie jak osiągasz wyznaczony cel

Metoda wizualizacji doskonale działa na wiele osób, które się odchudzają. Wyobraź sobie, jak osiągasz swój upragniony cel zawsze, gdy tylko poczujesz zmęczenie i niechęć do ćwiczeń oraz trzymania diety. Możesz np. obejrzeć sylwetki osób, które podziwiasz i Twoim marzeniem jest wyglądać podobnie do nich. Im lepiej wyobrazisz sobie, jak osiągasz swój cel, tym silniejszą motywację do działania możesz poczuć w danym momencie. Warto wypróbować ten sposób, ponieważ nie wymaga on od Ciebie wiele wysiłku.

Rzuć komuś wyzwanie i razem poszerzajcie swoją wiedzę

Trzymanie diety w pojedynkę oraz ćwiczenie w samotności mogą być dla Ciebie w pewnym momencie męczące i mało atrakcyjne. Dobrym pomysłem jest znalezienie kompana, który będzie chciał się odchudzać razem z Tobą. Mając takie wsparcie, łatwiej będzie Ci znaleźć motywację, gdy jej poziom trochę się obniży i nie poddasz się tak łatwo. Wspólnie z drugą osobą możesz też poszerzać swoją wiedzę, korzystając ze sprawdzonych stron takich jak np. https://dietetyk.edu.pl/. Znajdziecie tam nie tylko informacje na temat diet, ale także tabletki na odchudzanie i suplementy na odchudzanie, którymi warto się zainteresować, aby wspomóc cały proces utraty wagi. Dowiesz się, które leki na odchudzanie są bezpieczne, jaki mają skład i jakie jest ich działanie.

Dodaj komentarz