Smarownice ręczne

Smarownice ręczne

Smarownice z pewnością nie są urządzeniem, które bez problemu znajdziemy w każdym gospodarstwie domowym czy też w każdym garażu. W wielu przypadkach zastanawiamy się co to w ogóle jest i do czego służy i jak jej używać. Otóż smarownice znajdziemy najczęściej w warsztatach samochodowych czy też innych zakładach produkcyjnych. Wbrew pozorom może się ona okazać dość potrzebnym i praktycznym urządzeniem, szczególnie u osób które posiadają swój własny garaż i od czasu do czasu lubią sobie pomajsterkować. Smarownica znajduje zastosowanie podczas konserwowania różnego rodzaju sprzętów, pozwala ona wówczas na bardzo wygodne i szybkie ich nasmarowanie. Dzięki smarownicy możemy przedłużyć żywotność wielu sprzętów i urządzeń. Osoby które zastanawiają się nad jej zakupem powinny wiedzieć kilka szczegółowych rzeczy o tym urządzeniu.

Zastosowanie i rodzaje smarownic

Smarownice znajdują zastosowanie w wielu miejscach, jednak najczęściej używane są w warsztatach samochodowych, stacjach diagnostycznych, ale także w prywatnych garażach. Bardzo często znajdują się również w posiadaniu osób prowadzących gospodarstwo rolne. Tam z reguły znajduje się wiele różnego rodzaju maszyn, które aby mogły prawidłowo służyć wymagają częstej konserwacji, a przede wszystkim odpowiedniego nasmarowania, czego w najprostszy sposób możemy dokonać używając smarownicy.

Jeżeli chcemy zaopatrzyć się w takie urządzenie musimy wiedzieć o tym, że na rynku jest kilka rodzajów smarownic. Możemy podzielić je na te spełniające różne kryteria. Smarownice dzielimy pod katem rodzaju smarowania, czyli chodzi tu o smar stały bądź też ciekły czyli olej. Drugim kryterium jest rodzaj energii potrzebny do aplikacji smaru. Do wyboru mamy tutaj smarownicę ręczną która zaopatrzona jest dźwignię i dzięki temu  umożliwia pracę w trudnych warunkach i trudno dostępnych miejscach, dzięki niej smarowanie możemy wykona bardzo precyzyjnie i dokładnie.  Drugim rodzajem jest  smarownica nożna, posiada ona różne rozmiary i pojemności, jednak charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest mobilna. Jest wyposażona także w pedał który służy do pompowania smaru. Kolejny równie popularny rodzaj smarownic to smarownice pneumatyczne. Są one zaopatrzony w pneumatyczne pompy smaru, aby działały musimy podłączyć je do kompresora, dlatego też najczęściej spotykamy je w warsztatach samochodowych. Najbardziej profesjonalnymi smarownicami, które możemy spotkać głównie z dużych warsztatach samochodowych są smarownice elektryczne. Posiadają dużą pojemność co powoduje że sięgają po nie zazwyczaj warsztaty samochodowe, rzadko kiedy możemy spotkać je w przydomowym garażu. Dodatkowo wyposażone są w kółka które sprawiają, że urządzenie jest mobilne, i możemy korzystać z niego w dowolnym miejscu, a także przewód który umożliwia podłączenie smarownicy do prądu.

Dodaj komentarz