Szybkość strony internetowej – dlaczego jest taka ważna i jak wpływa na nią hosting?

Szybkość strony internetowej – dlaczego jest taka ważna i jak wpływa na nią hosting?

Kiedyś, z uwagi na ograniczenia technologiczne, na każdym etapie naszego życia musieliśmy być przygotowani na długie czekanie, w tym również w Internecie. Teraz jesteśmy skłonni zaakceptować oczekiwanie jedynie w urzędach czy kolejkach do lekarza, a w sieci oczekujemy, żeby wszystko działo się błyskawicznie.

Czujemy się zniecierpliwieni już po kilku sekundach i ze złością wpatrujemy się w obracające się kółko, symbolizujące, że strona czy aplikacja się ładuje. Jednak jakie ma to przełożenie na biznes i wyniki strony? Dlaczego szybkość jej ładowania jest tak istotna i jaki wpływ ma na nią hosting? Wszystkiego dowiecie się poniżej.

Wolna strona oznacza mniejszą sprzedaż i mniej lojalnych odwiedzających

Z uwagi na omówioną powyżej niecierpliwość ludzi, jeśli chodzi o działania wykonywane w sieci, nietrudno się domyślić, że wszelkie opóźnienia w ładowaniu się witryny będą dla użytkowników zniechęcające. Najmniej cierpliwi z nich od razu zamkną stronę, a ci bardziej wyrozumiali i tak zapewne podejdą do niej bardziej negatywnie z uwagi na długi (w porównaniu do innych witryn) okres oczekiwania.

Ciężej nam będzie w związku z tym zyskać nowego klienta, czy to w sklepie internetowym, czy w firmie prowadzącej innego rodzaju działalność. Wolne ładowanie się strony nie jest też dobre dla osobistych blogów, ponieważ odwiedzający może być mniej skłonny do powrotu do takiej witryny, nawet, jeśli spodoba mu się jej treść.

Jak hosting wpływa na szybkość ładowania się strony?

Szybkość ładowania się strony internetowej to złożony temat. Ma na nią wpływ zarówno to, jak dobrze zoptymalizowana jest sama strona (czyli na przykład, jak dobrze są skompresowane zawarte na niej obrazki i inne treści multimedialne), jak i czynnik zewnętrzny, jakim jest hosting.

Dane strony przechowywane są na serwerach usługodawcy i to od parametrów hostingu zależy, jak szybko będzie mógł odebrać je odwiedzający, aby zobaczyć umieszczone na stronie treści, obrazki czy filmiki. Wolny hosting oznacza więc wolno ładującą się stronę internetową. Nawet, jeśli jest ona dobrze zoptymalizowana, kiepski hosting będzie dla niej kulą u nogi.

Osoby początkujące często nie przykładają dużej wagi do hostingu, a jedynie wybierają ten, który jest najtańszy. To spory błąd. Nawet wśród tanich hostingów są bardzo dobre oferty, ale są też oferty kiepskie, więc nie należy korzystać z pierwszej, która wpadnie nam w oko. Jeśli interesuje Cię wysoka jakość usług w dobrej cenie, zobacz tutaj ten hosting – z pewnością znajdziesz odpowiedni pakiet dla siebie.

Dodaj komentarz