Z czego znany jest Grudziądz?

Z czego znany jest Grudziądz?

Grudziądz to miasto na prawach powiatu liczące blisko 95 tysięcy mieszkańców. Administracyjnie Grudziądz należy do województwa kujawsko-pomorskiego. Miasto założone zostało już w X wieku, a prawa miejskie Grudziądz otrzymał w roku 1291. Najnowsze wiadomości Grudziądz można znaleźć między innymi na portalu internetowym wrotagrudziadza.pl. Z czego znane jest miasto i co szczególnie warto tutaj obejrzeć?

​Muzeum w Grudziądzu

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi znajdujące się na ulicy Wodnej jest jednym z ciekawszych miejsc do odwiedzenia w Grudziądzu. Muzeum zostało założone w 1884 roku. W poszczególnych jego pomieszczeniach można zaznajomić się z dziejami miasta Grudziądza od czasów średniowiecza aż do czasu wybuchu drugiej wojny światowej. Cała ekspozycja muzeum jest ułożona w sposób chronologiczny, więc przemierzając dostępne kondygnacje muzeum można w treściwy sposób zaznajomić się ze wszystkimi eksponatami.

​Zamek krzyżacki w Grudziądzu

Charakterystycznym obiektem w Grudziądzu jest wieża „Klimek”, która stanowi część kompleksu zamkowego, dawnej twierdzy krzyżackiej. Zamek został wzniesiony na sporym wzniesieniu w I połowie XIII wieku, a w latach od 1255 do 1299 został rozbudowany do formy warowni przez zakon krzyżacki. Według historycznych podań jest to jeden z najstarszych zamków, który należał do ówczesnego państwa krzyżackiego. Na północno-zachodniej części ruin zamku głównego znajduje się wieża „Klimek” z której szczytu można podziwiać panoramę okolicy Grudziądza. Jest to więc niewątpliwa atrakcja turystyczna dla osób, które chcą obejrzeć miasto z góry.

​Mega Park w Grudziądzu

Na ulicy Południowej znajduje się miejsce specjalnie stworzone dla dzieci. Jest to sporej wielkości park założony w 1997 roku w którym mieszczą się różnego rodzaju atrakcje. Między innymi jest tutaj mini zoo, safari, jurajska ścieżka edukacyjna i lunapark. Ciekawą opcją jest również „Kraina Bajek” przeznaczona dla najmłodszych, gdzie dzieci mogą zaznajomić się z różnego rodzaju bajkami oraz spotkać bohaterów tychże bajek. Zobaczyć można także to jak wyglądała bajkowa chatka na kurzej nóżce oraz miejsce w którym mieszkały krasnoludki. Jedną z największych atrakcji jest bez wątpienia miasteczko westernowe „Kansas City” stworzone w ciekawy i unikatowy sposób. Można tam podziwiać między innymi to w jaki sposób wyglądały ówczesne miasteczka z końca XIX wieku w Ameryce. To właśnie w tym miejscu są organizowane liczne pokazy kowbojskie, można nawet dołączyć do poszukiwaczy złota w niewielkiej kopalni, a także sprawdzić jak wyglądało życie na amerykańskim ranchu.

Dodaj komentarz