Czy dostanę pożyczkę będąc zadłużonym?

Czy dostanę pożyczkę będąc zadłużonym?

Osoby zadłużone, które nie spłacają swoich kredytów na czas, mogą trafić na listę dłużników w KRD lub otrzymać negatywny wpis w BIK. Przez to zaciągnięci kolejnego kredytu lub pożyczki może być wręcz niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że drzwi instytucji finansowych są dla takich osób zamknięte. Pożyczka dla zadłużonych istnieje – trzeba tylko wiedzieć gdzie jej szukać. Zobacz czy dłużnik ma szansę na kredyt lub pożyczkę i jakie instytucje finansowe dają pieniądze osobom z długami i bez zdolności kredytowej.

Pożyczka dla zadłużonych – gdzie jej szukać?

Osoby z negatywną historią kredytową, które nie spłacają regularnie swoich zobowiązań, mogą mieć bardzo duży problem, jeśli chodzi o zaciągnięcie kredytu w tradycyjnym banku. Negatywne wpisy w BIK i KRD są dla pracowników tej instytucji sygnałem, że klient jest niewiarygodny i nie można mu zaufać. Dłużnicy nie mają więc zbyt dużych szans na otrzymanie kredytu w banku.

Osoby, które potrzebują dodatkowej gotówki i są zadłużone, mogą szukać pomocy w prywatnych firmach pożyczkowych. W takich miejscach nie podchodzi się aż tak rygorystycznie do osób zadłużonych i mamy tam większe szanse na otrzymanie pieniędzy. Firmy pożyczkowe często też oferują produkty dedykowane osobom, które mają negatywne wpisy w BIK lub nie posiadają zdolności kredytowej. W takich miejscach zdolność kredytowa klienta jest obliczana w dowolny sposób, a nad wszystkimi procedurami w przeciwieństwie do tradycyjnych banku nie czuwa KNF.

Kto może wziąć pożyczkę pozabankową?

Produkty prywatnych firm pożyczkowych są kierowane do szerokiego grona odbiorców. Może je wziąć tak naprawdę każdy, kto ma obywatelstwo Polskie, posiada dochód (nie musi być udokumentowany) i jest pełnoletni. Pożyczka dla zadłużonych jest bardzo popularnym produktem, który możemy otrzymać w szybkim tempie i po wypełnieniu minimum formalności. Aby dostać pieniądze w firmie pożyczkowej, często nie musimy nawet mieć zdolności kredytowej, a jej pracownicy przymykają oko na negatywne wpisy w KRD czy nawet negatywną historię kredytową.

Jaką pożyczkę dla zadłużonych wybrać?

Na każdym kroku widzimy reklamy firm pożyczkowych, które oferują pożyczki dla zadłużonych, sprawne finansowanie przy minimum formalności, pożyczki bez BIK itd. Jest to oczywiście możliwe i niektóre instytucje, chętnie udzielają pieniędzy nawet dłużnikom z komornikiem. Należy jednak pamiętać, że takie produkty są droższe niż w tradycyjnym banku i jeśli dokładnie nie przeczytamy umowy, to możemy sporo przepłacić, biorąc tego typu pożyczki.

Dodaj komentarz