Pielęgniarki i biznes ? To możliwe!

Pielęgniarki i biznes ? To możliwe!

Dzisiaj ludzie w Polsce chcą zarabiać dobrze. Patrzą na Zachód i widzą, że tam pensje za ten sam rodzaj pracy potrafią być nawet kilkukrotnie wyższe. Kierowcy, budowlańcy, czy mechanicy zarabiają o wiele lepiej niż w Polsce. Sytuacja ta dotyczy także pielęgniarek – u nas praca traktowana jako zawód drugiej kategorii – pielęgniarki często są wyszydzane, a nawet poniżane przez pacjentów.

Czary goryczy dopełnia haniebnie niska płaca. Zupełnie odwrotnie jest na Zachodzie, na przykład w Wielkiej Brytanii. Tam, nie dość, że pielęgniarki są bardzo szanowane ze względu na swój zawód i to jak dbają o chorych, to jeszcze zarabiają nieporównywalnie więcej, niż w naszym kraju.

Pielęgniarki i biznes ? To możliwe!

Wszystko prowadzi do tego, że coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej, zamiast pracować na etacie. Nawet ludzie często nieprzygotowani do prowadzenia własnej firmy zabierają się za swój biznes mając nadzieję, że poprawi to ich sytuację życiową.

Nawet będąc pielęgniarką z powołania nie koniecznie trzeba pracować w szpitalu, czy prywatnej przychodni. Można założyć własną firmę i jednocześnie pomagać innym oraz zarabiać godziwe pieniądze.

Jak to możliwe ?

Wystarczy założyć agencję pielęgniarek. Taki rodzaj działalności gospodarczej nie jest jeszcze w Polsce bardzo popularny, ale być może właśnie w tym tkwi jego siła. Brak dużej konkurencji na rynku oraz wyraźna nisza, w którą można się wstrzelić powoduje, że łatwo o rozkręcenie tego rodzaju działalności.

Na czym konkretnie ona polega ?

Jak wiadomo społeczeństwo w naszym kraju jest coraz starsze. Seniorów przybywa, rąk do pracy brakuje, a przecież ktoś musi zajmować się starszymi i schorowanymi ludźmi. Z pomocą przychodzą agencję pielęgniarek, które zatrudniają osoby z odpowiednim wykształceniem, doświadczeniem i umiejętnościami, które jednak z jakiegoś powodu (zazwyczaj finansowego) nie chcą podjąć pracy w szpitalu. Delegując takie pielęgniarki do opieki nad chorymi w ich domach można z tego uczynić całkiem intratny biznes. Rodziny zapłacą wiele, by tylko chory był otoczony troską w swoim mieszkaniu i nie musiał przeprowadzać się do domu opieki.

Oczywiście taka działalność jak każda – wymaga pieniędzy na start. Szansą dla młodych przedsiębiorców, którzy chcieliby spróbować otworzyć taką, lub podobną firmę, może być kredyt w banku. Pożyczka na rozwój firmy i zatrudnienie pierwszych pracowników będzie bardzo pomocna na starcie, a gdy już działalność się rozwinie, będzie zarabiać sama na siebie.

Dodaj komentarz