Dlaczego warto używać taśmy pakowej?

Dlaczego warto używać taśmy pakowej?

Wiele firm nie musiało się dotychczas zastanawiać nad tym, jak pakować swoje produkty do wysyłki, ponieważ prowadziło sprzedaż wyłącznie (lub w większości) w fizycznych lokalizacjach. W ostatnim czasie wiele się jednak w tym zakresie zmieniło i coraz więcej firm musi nagle zaplanować wysyłkę ogromnej ilości produktów. Koniecznie jest wybranie i zamówienie takich akcesoriów, jak chociażby taśmy czy kartony.

W tym artykule zajmiemy się taśmami, a konkretnie taśmami pakowymi. Są one stosunkowo często stosowane przez różnorakie sklepy internetowe i firmy, w tym firmy przeprowadzkowe, a także oczywiście przez osoby prywatne, ponieważ one również mogą bez problemu wejść w jej posiadanie. Dlaczego warto korzystać właśnie z nich? Odpowiadamy!

Najważniejsze zalety taśmy pakowej

Każdy z nas z pewnością kojarzy taśmy pakowe – jeśli samemu ich nie wykorzystywaliśmy, to prawdopodobnie wielokrotnie otrzymaliśmy produkty zapakowane za ich pomocą. Występują one w wielu różnych odcieniach: często stosuje się taśmy pakowe beżowe czy brązowe, ale można także kupić takie taśmy bezbarwne, jeśli zależy nam, aby nie były one mocno widoczne na pakunku.

Są także dostępne w różnych szerokościach, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli znaleźć takie, które będą odpowiednie dla rozmiaru wysyłanych przez nas paczek. Jeśli wysyłamy przedmioty o bardzo różnorodnych wymiarach, warto zawsze mieć na podorędziu kilka typów taśm dla większej wygody pakowania.

Wśród zalet taśm pakowych można także wymienić relatywnie niską cenę (co jest szczególnie istotne, jeśli wysyłamy bardzo wiele przesyłek i chcemy obniżyć ich koszt do minimum), łatwość użycia oraz uniwersalność. Przede wszystkim używa się je do wysyłania paczek za pomocą Poczty Polskiej lub firm kurierskich, ale z powodzeniem stosuje się je także choćby przy przeprowadzkach.

O czym należy pamiętać, kupując taśmę pakową?

Przy zamawianiu taśmy pakowej dobrym pomysłem jest zakup większej ilości sztuk niż w danej chwili potrzebujemy – można to zrobić na przykład tutaj: https://pakomat.pl/tasmy-pakowe-klejace. Jeśli bowiem na przykład nagle zostanie złożone sporo zamówień, nie będzie czasu na szukanie taśm w pobliskich sklepach, kiedy się skończą. Duży zapas taśmy jest szczególnie istotny przy okazji wyprzedaży czy w okresie świątecznym.

Trzeba też pamiętać, że w wielu przypadkach sama taśma i karton nie wystarczy. Dzięki taśmie możemy oczywiście zapewnić, że karton się nie rozklei, co jest kluczowe, aby produkt nie wypadł w czasie transportu, ale dla pełnego bezpieczeństwa przesyłki powinniśmy zainwestować także w wypełnienie, które zamortyzuje ewentualne wstrząsy.

Dodaj komentarz