Endermologia – sposób na pozbycie się cellulitu

Endermologia – sposób na pozbycie się cellulitu

Czy wiesz, że z cellulitem boryka się aż 90 proc. populacji żeńskiej? Są to nierówności skóry, które pojawiają się w wyniku nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. I choć cellulit nie jest zagrożeniem dla życia – co więcej, w ogóle nie jest niebezpieczny – to jednak dla wielu kobiet stanowi niemały problem. Jak pozbyć się cellulitu? Oczywiście nieodłącznym elementem jędrnej skóry jest odpowiednia dieta i regularna aktywność fizyczna. Jednak cellulit jest uporczywy i żeby faktycznie go zlikwidować możemy potrzebować dodatkowego wsparcia. W tym pomoże nam zabieg endermologii http://pasjonacipiekna.pl/endermologia-lpg/. Zobacz, na czym polega endermologia i jak skutecznie pozbyć się cellulitu. 

Skąd się bierze cellulit? 

Cellulit najczęściej pojawia się w okolicach ud oraz pośladków, jednak może występować także na brzuchu. Są to różnego rodzaju nierówności skóry, fałdki i wgłębienia, które wyglądem przypominają skórę pomarańczy. Stąd też potoczna nazwa cellulitu – skórka pomarańczowa. Z tą przypadłością boryka się znaczna większość kobiet. Całe szczęście nie jest ona groźna dla naszego zdrowia, jednak jest to objaw pewnego problemu. Skąd się bierze cellulit? 

Skórka pomarańczowa może być wynikiem działania różnych czynników. Z całą pewnością do jej powstawania przyczynia się siedzący tryb życia, niezdrowa dieta, a także zbyt małe ilości przyjmowanych płynów. Z korzyścią nie działa także palenie papierosów, oraz zaburzenia hormonalne. Cellulit może być również genetyczny i w takim przypadku jedynym ratunkiem są zabiegi zwiększające jędrność skóry i poprawiające procesy metalizacyjne. Warto jednak pamiętać, że na pojawienie się cellulitu największy wpływ ma sam fakt tego, że ciało kobiety ma większy procent tłuszczu, niż mężczyzny. Z tego względu jest to przypadłość, z którą boryka się głównie płeć piękna. 

Endermologia – czyli jak skutecznie pozbyć się cellulitu. 

Jedną z najskuteczniejszych metod na pozbycie się cellulitu jest zabieg endermologii. Na czym polega? Zabieg endermologii opiera się na masażu mechanicznym przy użyciu specjalnych głowic. Urządzenie wyposażone jest w rolki, których ruch imituje ruchy masażystów. Masaż wykonywany jest ze stałą siłą nacisku. Urządzenie natomiast zasysa fałdy skóry i  poddaje je zabiegowi. W efekcie pobudzane jest krążenie skóry, a masaż oddziałuje nawet na najgłębsze warstwy skóry. 

Endermologia pomaga pobudzić metabolizm komórek, dzięki czemu skóra staje się gładka i jędrna. Dzięki temu zabiegowi możemy skutecznie rozprawić się z cellulitem. Po skończonym zabiegu skórka pomarańczowa stanie się mniej widoczna, a skóra sprężysta. 

Dodaj komentarz