Młoty do minikoparek i ich zastosowanie.

Młoty do minikoparek i ich zastosowanie.

Posiadanie minikoparki w firmie budowlanej, wpływa w dość wyraźny sposób na poszerzenie możliwości przedsiębiorstwa. Tego typu sprzęt znacznie poszerza zakres potencjalnych do realizacji robót, a co za tym idzie, firma jest w stanie sprostać większej ilości zadań, czy też w wielu przypadkach po prostu szybciej je realizować. Dodatkowo, posiadając minikoparkę, można ją wyposażyć w młot hydrauliczny, który jeszcze poszerzy jej funkcjonalność. Obecnie młoty do minikoparek stają się coraz częściej wybieranym sprzętem dodatkowym do minikoparek, głównie ze względu na możliwości, jaki oferują przedsiębiorcom w tym zakresie.

W jakich okolicznościach przydatne są młoty do minikoparek?

Zacząć wypada tutaj od określenia sytuacji, w których przedsiębiorca powinien inwestować w młoty do minikoparek. Okazuje się bowiem, iż nie w każdym przypadku, kiedy przedsiębiorstwo posiada minikoparkę, powinno także posiadać młot hydrauliczny do niej dopasowany. Wynika to przede wszystkim z charakteru prowadzonej działalności. Młoty do minikoparek, będą sprawdzać się tylko w specyficznych realizacjach, takich jak na przykład:

• Realizacja wszelkiego rodzaju robót wyburzeniowych

• Pokonywanie przeszkód gruntowych w postaci starych konstrukcji betonowych czy też większych frakcji skalnych zatopionych w gruncie

• Wbijanie słupków zbrojeniowych po zastosowaniu odpowiedniej nakładki na młot

• Miejscowe zagęszczanie gruntu przy użyciu płyt do zagęszczania.

Jeśli przedsiębiorstwo nie będzie zajmować się realizacją robót, w których prowadzone są powyższe czynności, inwestycja w młot jest absolutnie nieuzasadniona. W takim przypadku będzie to tylko i wyłącznie marnotrawienie wolnych środków finansowych, które można by przeznaczyć na inne, bardziej sensowne inwestycje w sprzęt w firmie.

Wybór odpowiedniego młota do posiadanej maszyny.

Istotną kwestią jest także dopasowanie odpowiedniego młota do posiadanej w firmie maszyny. Wszystkie młoty do minikoparek będą charakteryzować się różnymi parametrami technicznymi, w tym także wagą, energią uderzenia, czy zakresem drgań podczas pracy. Maszyna powinna być przygotowana do wytrzymania obciążeń generowanych poprzez młoty podczas pracy, toteż kluczowe jest idealne dobranie młota i minikoparki, aby nie doprowadzić do uszkodzenia na przykład ramienia maszyny, nadmiernymi obciążeniami w trakcie pracy.

Najlepiej jeśli w celu doboru młota wybierzemy się do autoryzowanego dystrybutora młotów hydraulicznych. Będzie on w stanie precyzyjnie dobrać młot na podstawie informacji o posiadanej przez nas maszynie. Jest to bardzo ważne, tym bardziej, iż wraz z młotem musimy dostać także płytę adaptacyjną, która ułatwi nam montaż młota na ramieniu minikoparki. Tak aby założenie i zdjęcie młota zajmowało kilka chwil. Co ważne, kupując dodatkową płytę adaptacyjną do innego modelu posiadanej przez nas minikoparki o podobnych gabarytach i wadze, będziemy mogli młot wykorzystywać na obydwu posiadanych minikoparkach. W zależności od naszych aktualnych potrzeb.

Dodaj komentarz