Na co zwracać uwagę, wybierając agencję nieruchomości?

Na co zwracać uwagę, wybierając agencję nieruchomości?

Bardzo wiele osób decyduje się na sprzedaż nieruchomości z pomocą specjalnego biura, a nie samodzielnie. Jest to jak najbardziej zrozumiałe – specjalista zawsze lepiej poradzi sobie z takim zadaniem niż osoba, która nie ma dużego pojęcia na temat rynku nieruchomości.

To, jaką agencję nieruchomości wybierzemy, może mieć duży wpływ na to, kiedy uda nam się sprzedać swoją nieruchomość, a także, jak prosty i bezstresowy będzie ten proces. Nie powinniśmy więc korzystać z usług pierwszej lepszej agencji, na którą natrafimy. Możemy bowiem w ten sposób tylko stracić cenny czas, czekając, aż znajdzie się odpowiedni kupiec. Tak więc, na co zwracać uwagę, wybierając agencję nieruchomości, aby nie popełnić w tym zakresie błędu? Wszystkiego dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

Doświadczenie ma znaczenie

Doświadczenie ma duży wpływ na skuteczność. Oczywiście, ważne są też inne czynniki, ale, jeśli jakaś firma miała już do czynienia z różnego typu nieruchomościami, w różnych cenach i obszarach, z pewnością będzie lepiej przygotowana niż firma, która działa od wczoraj. Warto więc zwrócić na to uwagę. Nie bez znaczenia są też kwalifikacje doradców i ich wykształcenie.

Wszystko to przełoży się na to, jak szybko zostaną załatwione wszelkie formalności i jak fachowo pracownicy biura będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania i rozwiązać ewentualne problemy. Jeśli zależy nam na najwyższym standardzie obsługi klienta, nie możemy zignorować tej kwestii.

Profesjonalizm jest kluczowy

Najprościej jest wstępnie ocenić agencję nieruchomości po jej stronie internetowej. Dobra, rzetelna agencja, taka jak Platinum House, będzie wyróżniać się rozbudowaną, estetyczną dobrze przygotowaną witryną. Znajdziemy na niej m.in. bieżące ogłoszenia wystawione przez biuro.

Warto rzucić na kilka takich ogłoszeń oko, aby ocenić to, czy zostały one prawidłowo opisane (poprawnie i wyczerpująco), a także, czy do ogłoszeń są dołączane wysokiej jakości zdjęcia, które pozwalają przynajmniej powierzchownie ocenić stan nieruchomości. Ubogie opisy czy niewyraźne, kiepskiej jakości fotografie świadczą o niskim profesjonalizmie firmy i mogą oznaczać, że nie warto rozpoczynać z nią współpracy.

Warto sprawdzić opinie dotychczasowych klientów

Ważnych informacji o firmie dostarcza, jak już wspomniano, jej strona internetowa. Na tym jednak nie powinniśmy kończyć swoich poszukiwań. Wartościowym źródłem informacji są także opinie w wizytówce Google oraz w mediach społecznościowych. Oczywiście, należy je traktować z delikatnym przymrużeniem oka, ponieważ nie jesteśmy w stanie do końca zweryfikować ich prawdziwości.

Mimo to warto się z nimi zapoznać, ponieważ jakaś część z nich z pewnością jest wiarygodna i pozwoli nam uzyskać informacje na temat tego, czy warto nawiązywać współpracę z danym biurem, czy też nie.

Dodaj komentarz