Świadek na ślubie – jak się ubrać?

Świadek na ślubie – jak się ubrać?

Świadkowie na ślubie, to zaraz po młodej parze najważniejsze postacie wieczoru. Towarzyszą młodym w trakcie zaślubin i samego wesela, są cały czas na widoku, a czasem nawet i na zdjęciach sesji ślubnej. Dlatego tak ważny jest odpowiedni strój. Jak powinien ubrać się świadek?

Świadek na ślubie: garnitur i koszula 

Świadek z całą pewnością powinien wyglądać elegancko. Jednak ślub ślubowi nie równy, a tym bardziej pojęcie elegancji może wahać się w różnych kierunkach. Ze względu na bycie zaraz obok centrum uwagi, strój świadka powinien być dopasowany do wyglądu pana młodego. Sprawdzonym i niepodważalnym wyborem jest garnitur. Można postawić na klasykę gatunku, czyli czarny garnitur i białą koszulę, jednak trzeba pamiętać, że taki zestaw bardzo często zarezerwowany jest dla pana młodego. Dlatego dobrze wybrać nieco inny krój, który również podkreśli sylwetkę i będzie elegancki, jednak zróżnicowany od stroju “gwiazdy wieczoru”. Dla większej różnorodności świadek może poeksperymentować z innymi kolorami. Dobrym wyborem jest ciemnoszary zestaw z grubszego materiału. Popularną i równie elegancką opcją jest komplet garniturowy w kolorze bordowym, w połączeniu z białą koszulą i brązowymi butami tworzy oryginalny weselny outfit. 

Nowe trendy pojawiają się za to na ślubach wiosennych i letnich. W parze z ciepłą temperaturą i słoneczną pogodą idą jasne kolory. Nie każdy też marzy o bardzo eleganckim ślubie. Coraz popularniejsze stają się wesela, na których goście ubrani są w stylu smart casual. W takim przypadku bardzo dobrze może sprawdzić się beżowy lub lniany zestaw garniturowy połączony z białą koszulą. Oferta jasnych koszul jest naprawdę szeroka, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jednym z takich miejsc jest Modini Prestige. Jako świadek wybierz koszulę z uniwersalnym kołnierzem, typu kent lub włoskim.

Świadek na ślubie: dodatki

Złota (ale też nie pisana) zasada formalnego stroju świadka zakłada wykorzystanie maksymalnie trzech kolorów w obrębie jednej stylizacji. Skoro garnitur jest jednokolorowy, a koszula odhacza nam drugi kwadracik, to zostaje nam jeszcze miejsce na trzeci kolor – czyli dodatek. Dla świadka najodpowiedniejszym wyborem jest krawat. I tutaj można się pobawić. Do czarnego garnituru i białej koszuli świetnie sprawdzi się wzorzysty krawat, np. bordowy. Ciekawe modele znajdziesz na Modini Prestige. Taki kolor będzie pasować także do wersji beżowej lub lnianej. Natomiast do szarego zestawu dobierz krawat w kolorze niebieskim, ale ciemniejszym niż odcień koszuli. Najlepiej sprawdzi się granat. A co do garnituru bordowego? Tutaj wpasuje się wersja szaro-niebieska lub klasyczna czarna, już nie wzorzysta.

Dodaj komentarz