Trybunki reklamowe w marketingu bezpośrednim – sprawdź potencjał

Trybunki reklamowe w marketingu bezpośrednim – sprawdź potencjał

Załóżmy hipotetycznie, że prowadzisz firmę. Masz produkt, masz pracowników, masz fabrykę i pojawia się jedno pytanie. Jak dotrzeć do potencjalnych klientów? Oczywiście potrzebujesz profesjonalnej kampanii marketingowej, która zostanie poprowadzona w sposób profesjonalny. Jak sobie z tym poradzić? Zadanie wcale nie jest tak proste, jak pozornie może się wydawać – zwłaszcza że konkurencja nie śpi i z każdym rokiem jest coraz lepsza.

Jedną z ciekawych opcji, są trybunki reklamowe, które oferują możliwość wykorzystania na wiele sposobów. Jednym z nich jest kampania marketingowa, która nakazuje wyjście do klientów ze swoim produktem. Co to znaczy? Tego właśnie dowiesz się z przygotowanego przez nas tekstu. Jeśli jesteś początkującą osobą w branży reklamy i marketingu, pamiętaj, że warto poznać podstawy, by przejść od własnych świeżych pomysłów.

Kampania w centrum miasta

Stawiając trybunki reklamowe w najpopularniejszych częściach metropolii, możesz zainteresować tysiące lub nawet dziesiątki tysięcy osób w ciągu kilku godzin. Warto zatrudnić do tej kampanii kontaktową osobę, która po prostu będzie zaczepiać przechodniów i oferować im Twojego produkty do spróbowania. Wystarczy zaledwie kilka minut, kilka pytań i odpowiedzi oraz zaoferowanie dodatkowego gratisu, by nie tylko pokazać się innym interesantom, ale także zrobić badanie rynku. Poznasz w ten sposób realne zainteresowanie potencjalnych klientów.

Trybunki reklamowe na eventach

Nie zawsze jest sens stawiania dużych stanowisk, na których będą pojawiać się atrakcje, pracownicy i produkty. Czasem wystarczy dobrze przemyśleć trybunki reklamowe, by błyskawicznie dotrzeć do klientów. Pamiętaj, że gratisy i upominki oferuje każdy. Warto więc przemyśleć kilka scenariuszy, by dopiero na miejscu wybrać ten, który wyróżni Twoją firmę na tle innych, np. jeśli wszyscy krzyczą, ty zrób pokaz wizualny. Kwestie kampanii marketingowej i pomysłów na imprezy branżowe pozostawiamy jednak każdemu do indywidualnego przemyślenia, ponieważ sami najlepiej znacie swoje możliwości i klientów.

Kampanie w sklepach

Zakładamy, że widziałeś kampanie marketingowe, na których rozstawione były trybunki reklamowe w sklepie wielometrażowym i hostessy lub osoby odpowiedzialne za kontakt z klientem rozdawały darmowe próbki produktu. Pomysł jest naprawdę dobry, ponieważ osoby zadowolone z otrzymanej próbki, będą mogły od razu kupić tę nowość. Niemniej jednak sam proces będzie kosztowny, ponieważ popularne markety zazwyczaj są w stanie zażyczyć sobie naprawdę astronomiczne kwoty za wynajem powierzchni – nawet na krótki okres.

Dodaj komentarz