Czym można zastąpić produkty mięsne? Dieta pudełkowa wegetariańska

Czym można zastąpić produkty mięsne? Dieta pudełkowa wegetariańska

Dieta wegetariańska to coraz popularniejszy sposób żywienia. Aby jednak móc go wprowadzić w swoje życie należy być zaangażowanym i zdobywać wiedzę, która ułatwi planowanie i przygotowywanie posiłków. Zastąpienie mięsa w diecie jest konieczne, aby dostarczać organizmowi odpowiednią ilość białka oraz innych witamin i minerałów. Czym jednak można zastąpić produkty mięsne tak, aby dieta roślinna rzeczywiście byłą pełnowartościowa? Podpowiadamy.

Soja

Soja to jeden z najpopularniejszych zamienników mięsa w diecie wegetariańskiej. Zawiera dużo białka, dzięki czemu może uzupełnić niedobory tego składnika w naszym organizmie. To właśnie z soi powstaje, tofu czyli jeden z ulubionych produktów wegan i wegetarian. Można z niego zrobić m.in. kotlety czy nuggetsy. Dobrze przyprawione tofu poddane obróbce termicznej jest naprawdę bardzo smaczne i sprawdzi się podczas przygotowywania wielu dań. Do innych popularnych produktów z soi można zaliczyć jogurty, serki czy nawet mleko. Jak widać, jest to produkt, który można wykorzystać na wiele sposobów i ciężko jest sobie wyobrazić dietę bezmięsną bez soi.

Amarantus

Jest to roślina, która pochodzi z Ameryki Południowej, zawiera mnóstwo minerałów oraz witaminy z grupy B, A i E. To też skarbnica łatwo przyswajalnego żelaza i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Potrawy z dodatkiem amarantusa są zalecane dla dzieci, dla wegetarian (jako doskonałe źródło dobrze przyswajalnego białka), dla sportowców oraz dla osób w okresie rekonwalescencji.

Soczewica

Soczewica to zdecydowanie jedna z ulubionych roślin strączkowych wegetarian. Można ją wykorzystać na wiele różnych sposobów i co jest jej dużą zaletą – zawiera dużo łatwo przyswajalnego białka. Z soczewicy można przyrządzić zupę, sałatkę, a nawet kotlety w wersji roślinnej. Ciekawym pomysłem na danie z soczewicy są burgery z dużą ilością warzyw i kotletem z soczewicy z dużą ilością przypraw.

Dieta pudełkowa dla wegetarian

Dieta pudełkowa w wersji wege to dobry sposób na rozpoczęcie swojej przygody z dietą roślinną. Każdego dnia pod Twoimi drzwiami będzie czekać na Ciebie torba pełna smacznych i zdrowych dań. Dieta pudełkowa Grudziądz w wersji wege pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu na gotowaniu i uzupełnić niedobory w organizmie. Catering jest przygotowywany, przez wykwalifikowanych kucharzy więc możesz mieć pewność, że jadłospis będzie zbilansowany i sprosta wszystkim Twoim wymaganiom. To duże ułatwienie, chociażby dla osób, które mieszkają w jednym domu z mięsożercami i nie mogą skosztować dań, które oni przyrządzają.

Dodaj komentarz