Czym wycieraczka tarasowa różni się od zwykłej wycieraczki?

Czym wycieraczka tarasowa różni się od zwykłej wycieraczki?

Warto wiedzieć, że wycieraczki do tarasów to nie to samo, co zwykłe, niewielkie maty, które kładziemy zwykle przed wejściem do domu (lub już w środku, przy samych drzwiach). Oba te rozwiązania mają podobny cel, a mianowicie służą temu, aby zebrać wszelkiego rodzaju zabrudzenia (piasek, błoto, śnieg, kamyki) z butów naszych, a także naszych gości, aby nie zostały rozniesione po całym domu lub tarasie. Na tym jednak podobieństwa się kończą. W takim razie, czym specjalna wycieraczka tarasowa różni się od zwykłej wycieraczki? Przekonajcie się!

Wycieraczka tarasowa wyróżnia się wysoką skutecznością

Jak już wspomniano na początku, to, co zwykle mamy na myśli, mówiąc “wycieraczka”, to stosunkowo niewielka mata, na ogół zrobiona z gumy, względnie z jakiegoś rodzaju tkaniny, aczkolwiek ta druga opcja jest mniej optymalna, ponieważ po prostu łatwiej się brudzi i trzeba ją częściej czyścić. Taka wycieraczka sprawdzi się przed wejściem do domu, ale na tarasie już niekoniecznie. Dlatego też powstały specjalne wycieraczki tarasowe, które wyglądają zupełnie inaczej.

Taka wycieraczka tarasowa, którą można zamówić tutaj: https://www.bela.com.pl/wycieraczki-do-tarasow/, składa się z dwóch elementów: maty czyszczącej i profili aluminiowych, na których jest ona zamontowana. Takie rozwiązanie jest nie tylko estetyczne (nie powinno więc negatywnie wpłynąć na odczucia wizualne czy to nasze, czy odwiedzających nas przyjaciół lub rodziny), ale też skuteczne i łatwe w konserwacji. Wycieraczka powinna świetnie sobie poradzić ze zbieraniem wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, a także z odprowadzaniem wody.

Czy wycieraczkę tarasową trzeba czyścić?

Poza tym, czym właściwie jest wycieraczka tarasowa i jak działa, możemy się także zastanawiać, jak wygląda proces jej konserwacji i czy jest on trudny lub czasochłonny. Co jakiś czas trzeba oczywiście ją czyścić, natomiast nie jest to skomplikowane czy szczególnie problematyczne zadanie, nikt więc nie powinien mieć z nim większego problemu.

W zależności od rodzaju zabrudzeń, można do tego wykorzystać takie akcesoria, jak odkurzacz, szczotka czy miotła. Warto także co najmniej dwa razy w roku zadbać o czyszczenie wewnętrzne otworu maty, tak, aby na pewno działała ona prawidłowo. To, jak często wycieraczka będzie wymagała czyszczenia, zależy przede wszystkim od tego, jak wiele osób i jak często będzie po niej przechodzić i jak dużo zabrudzeń będą te osoby przenosić.

Należy wspomnieć, że wycieraczki tarasowe występują w różnych rozmiarach i można je dopasować do swoich preferencji, więc, jeśli na naszym tarasie jest niewielki ruch, zawsze możemy zdecydować się na małą wycieraczkę.

Dodaj komentarz