Dlaczego warto wynająć skrytkę depozytową?

Dlaczego warto wynająć skrytkę depozytową?

Wiele osób trzyma pieniądze na kontakt bankowych lub w przysłowiowej skarpecie, a takiego mienia, jak biżuteria czy cenne dokumenty nie zabezpiecza w żaden szczególny sposób. Może to być jednak spory błąd, za który przyjdzie nam drogo zapłacić. Sposobem na jego uniknięcie jest wynajęcie skrytki depozytowej. Dlaczego warto to zrobić? Tłumaczymy!

Każdy jest narażony na kradzież

Czy jesteśmy biedni, czy bogaci, czy mieszkamy w mieście, czy na wsi – złodzieje mogą zaatakować każdego. Niewątpliwie bardziej narażone są osoby majętne, jednak nie tylko oni są okradani. Szczególnie mniej doświadczeni przestępcy mogą w pierwszej kolejności obierać na cel także rodziny mniej bogate.

Dobre zamki w drzwiach, alarmy, pies obronny – to wszystko daje nam szansę powstrzymania złodziei, ale wciąż nie możemy być tego całkowicie pewni. Jeśli na terenie naszego domu znajdują się jakieś wartościowe przedmioty, zawsze jest ryzyko, że uda się je wykraść, czy to “po cichu”, czy metodą bardziej destruktywną.

Szczególnie narażeni jesteśmy na kradzież w okresach, w których nie ma nas przez dłuższy czas w domu, a więc na przykład podczas wakacji czy ferii zimowych. Nawet, jeśli zazwyczaj nie jest nam potrzebna skrytka depozytowa, to warto ją wynająć przynajmniej właśnie na czas dłuższej nieobecności w nieruchomości.

Bezpieczeństwo dla Twoich pieniędzy i mienia

Skrytka depozytowa jest wygodną alternatywą do własnego sejfu czy skrytki umiejscowionej w naszym domu. Zapewnia ona jeszcze wyższy poziom ochrony, ponieważ zazwyczaj zabezpieczona jest systemem monitoringu i systemem antywłamaniowym, a na terenie obiektu znajdują się także ochroniarze. Nie każdy ma taki system w domu, a nawet jeśli, to jest wątpliwie, aby stał on na tym samym poziomie, co zabezpieczenia w skrytce depozytowej na wynajem.

Można wynająć skrytkę depozytową w różnych rozmiarach. Jeśli więc na przykład chcemy schować w niej biżuterię czy inne małe przedmioty, wystarczy nam niewielka skrytka, ale, jeśli chodzi o obrazy, rzeźby czy większe przedmioty, również powinniśmy być w stanie znaleźć rozwiązanie dla siebie. Jeśli zaś chodzi o to, ile kosztuje wynajem skrytki depozytowej, to w tej kwestii wszystko zależy od polityki cenowej danego usługodawcy, a także od wspomnianego już rozmiaru skrytki.

W wielu przypadkach można mówić o miesięcznej opłacie wynoszącej między 100 a 150 złotych. W przypadku wynajmu długoterminowego możemy często liczyć na pewne zniżki, jeśli więc wiemy, że chcemy coś przechowywać w skrytce przez dłuższy czas, bardziej opłacalne będzie zapłacenie z góry za kilka miesięcy, rok czy nawet dłużej.

Dodaj komentarz