Czy wygląd strony internetowej ma znaczenie?

Czy wygląd strony internetowej ma znaczenie?

Szybkość ładowania strony, jakość treści, która się na niej znajduje, intuicyjność obsługi – te aspekty z pewnością mają niemałe znaczenie w kwestii tego, czy użytkownik będzie zadowolony i dokona zakupu lub chętnie powróci do danej witryny w przyszłości. To jednak nie wszystko. Jest jeden aspekt, o którym wiele osób zapomina lub świadomie go lekceważy, sądząc, że nie ma on tak dużego znaczenia. Chodzi tutaj oczywiście o wygląd strony. Czy rzeczywiście jest on istotny?

Nie wystarczy, aby strona była przeciętna

Każdy zdaje sobie niewątpliwie sprawę z faktu, że strona firmowa, sklep internetowy czy nawet blog nie mogą być obiektywnie brzydkie czy przestarzale wizualnie. Jest jednak w sieci pełno stron, które co prawda nie odrzucają już na pierwszy rzut oka, ale są nieciekawe, nie odróżniają się od konkurencji i widać, że zostały stworzone bez większego pomysłu, z gotowego szablonu.

Bardzo wielu ludzi jest tak zwanymi “wzrokowcami”. Oznacza to, że chociaż niewątpliwie wezmą pod uwagę cenę produktów i usług, ich opisy, a także prędkość, z jaką strona się załaduje, to położą także duży nacisk na jej wygląd. Kreatywny, niespotykany design może być tym, co przechyli szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Dzięki wysokiej jakości stronie internetowej stworzymy bowiem aurę profesjonalizmu i przekażemy użytkownikom, że nasze usługi i produkty również są najwyższej jakości.

Jak zadbać o odpowiedni wygląd strony internetowej?

Niektórzy przedsiębiorcy korzystają z gotowych szablonów stron i nawet nie edytują ich szczególnie, a po prostu podmieniają nazwę strony, logo i tego typu treści na własne. Robią to z braku wiedzy, czasu czy chęci oszczędzania na profesjonalnych grafikach i programistach. Jest to jednak błąd. Próbując tworzyć stronę samemu, przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, możemy się spodziewać, że efekt będzie niezadowalający.

Ciężko nam też będzie wdrożyć bardziej zaawansowane i atrakcyjne wizualnie efekty i rozwiązania, przez co strona będzie pusta, mało interaktywna i bardzo klasyczna. Dlatego też lepiej powierzyć przygotowanie swojej witryny ARTSO tworzenie stron internetowych Poznań – w ten sposób będziemy mieć pewność, że efekt spełni oczekiwania zarówno nasze, jak i naszych klientów.

Jednorazowa inwestycja w ładną, atrakcyjną wizualnie stronę będzie pomagała nam w sprzedaży i przyciąganiu nowych klientów jeszcze przez długi czas, więc zdecydowanie warto się na nią zdecydować. Zanim jednak zlecimy jej wykonanie, dobrym pomysłem jest zastanowienie się, jaką mamy wizję nietypowego, ale właściwego dla branży designu, który zrobi wrażenie na odwiedzających.

Dodaj komentarz