Pinterest i reklama firmy? Jesteśmy na “TAK”!

Pinterest i reklama firmy? Jesteśmy na “TAK”!

Reklama w social media

Promowanie firmy w social mediach staje się bardzo popularne, ponieważ to właśnie w sieci można znaleźć największą liczbę klientów. Przedsiębiorcy zazwyczaj reklamują się na Facebooku lub Twitterze – i bardzo dobrze, bo portale te są do tego celu odpowiednie. Jednak możesz również pójść o krok dalej i wypromować swoją firmę za pomocą Pinów na Pinterest!

Pinterest

Wiele osób uważa, że ​​Pinterest nie nadaje się do reklamy, nie należy go jednak lekceważyć, ponieważ korzysta z niego ponad 70 milionów osób, a 80% z nich to kobiety. Oznacza to, że zwłaszcza firmy, które chcą trafić z produktami lub usługami do damskiej części użytkowników mogą odnieść tutaj sukces. Podobnie jak w przypadku wszystkich portali społecznościowych, na Pinterest należy tworzyć ciągłe kampanie reklamowe w celu dotarcia do większej ilości użytkowników. Oznacza to, że Twoje Piny muszą być umieszczone w miejscu, w którym będą widoczne dla grup docelowych.

Żeby reklama przynosiła efekty musisz określić główny cel Twojej kampanii reklamowej na Pinterest.

Celem może być:

– Zaangażowanie: jeśli szukasz pozytywnego zaangażowania i chcesz na przykład uzyskać interakcję z Twoim promowanym Pinem, na przykład przez repinowanie i kliknięcia.

– Ruch: możesz kierować ruch do Twojej witryny, gdy użytkownicy klikną na promowanym pinie.

– Widoczność: promuj Pin, aby przedstawić Twoją markę odpowiedniej grupie docelowej.

Pinterest i reklama firmy? Jesteśmy na “TAK”!

Ważne jest tworzenie list odbiorców, na których chcemy się skupić, ich zainteresowań, lokalizacji, języków, urządzeń, na którym mają być wyświetlane Piny itd. Takie szczegóły pozwalają na dotarcie do konkretnych osób i miejsc. Wśród tych opcji mamy również możliwość dodania słów kluczowych w celu lepszego zdefiniowania naszego promowanego produktu. Możesz również sprawdzić, które Piny były najczęściej klikane lub repinowane w ciągu ostatnich 30 dni i wypromować tylko te najczęściej oglądane. Głównym celem jest umieszczenie promowanego Pina w kategoriach, które użytkownicy będą napotykać podczas przeglądania. Wybierz również słowa kluczowe, które chcesz dodać do promowanego Pina, aby pojawiał się on, gdy użytkownicy korzystają z wyszukiwania na Pinterest.

Aby monitorować, optymalizować i analizować reklamy na Pinterest i sprawdzić skuteczność twojego Pina, możesz włączyć śledzenie konwersji. Pomaga to dowiedzieć się, ile osób dokonało zakupów na witrynie po obejrzeniu i interakcji z promowanym Pinem. Jest to istotne, ponieważ na bieżąco możesz wprowadzać zmiany, by Piny były bardziej efektywne.

 

Dodaj komentarz